Pořadatelé z Motosportu Chýnov museli, ač velice neradi, sáhnout k této variantě. „Obě tratě byly sice stoprocentně připraveny, pořadatelský sbor kompletně nachystán, jezdci i diváci natěšeni, ale počasí bohužel nikdo ovlivnit nemůže,“ jen bezmocně pokrčí rameny šéf pořadatelského klubu Evžen Zadražil.

Jeho organizační tým definitivně odradily předpovědi počasí na tento víkend. „Ty totiž neoblomně hlásí, že o nadcházejícím víkendu bude panovat na celém území České republiky silná obleva, přičemž teploty nad nulou budou i přes noc. Navíc dalším velkým nepřítelem motoskijöringu je i avizovaný déšť, který z utaženého podkladu a nahrnutých sněhových mantinelů udělá vodovou kaši, ve které se dá stěží jezdit na motorce, natož na lyžích. Z těchto důvodů se tedy oba závody ruší,“ vysvětluje Zadražil odvolání obou závodů.

Přitom dosavadní zima této atraktivní disciplíně přála. „Je to opravdu velká smůla, když vezmeme v potaz, že již více než měsíc byla v obou lokalitách optimální sněhová pokrývka a mráz,“ posmutněle přikývne duše obou plánovaných podniků.

Chýnovští pořadatelé se ale nevzdávají a ve hře je ještě další víkend. „Vzhledem k tomu, že pořadatel dalšího víkendového dvojzávodu v Horním Městě a v Rýmařově své závody z důvodu nedostatku sněhu již také odvolal, budeme počítat s náhradními termíny pro závod v Rodné a v Želči,“ nabízí Zadražil případné náhradní řešení.

V Rodné by se tak závodilo v sobotu 15. ledna a v Želči o den později. „Ale teprve uvidíme, co nám po oblevě zůstane z obou tratí, co řekne předpověď počasí na další víkend a začátkem příštího týdne bychom vydali oficiální prohlášení,“ nechce předbíhat.
Aktuální informace budou na webových stránkách www.motosportchynov.cz.