V extralize volejbalistů České Budějovice přetlačily Brno 3:2 na sety.
Zápas skončil v pátém setu 18:16. Co zaznělo po utkání v českobudějovické Sportovní hale?

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Klíčový okamžik nastal ve třetím setu. Vystřídali jsme smečaře za Caseyho Schoutena, který sice na tomto postu nehraje, ale neměli jsme jinou možnost. Casey povznesl naši hru, stejně tak Radek Mach. Něco jsme pak zablokovali a dávali jsme lepší servis.

Jihostroj České Budějovice v extralize
Jihostroj v extralize volejbalistů po boji přetlačil Brno

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Hodně vyrovnaný zápas. Rozdělil bych ho na tři části – první dva sety, další dva sety a vyrovnaný tie break. Myslím, že si diváci museli přijít na své, i když jsme jim pocuchali nervy. Neměli bychom takhle hazardovat s body. Jsem samozřejmě moc rád, že jsme vyhráli, ale musíme to brát jako vztyčený prst do dalších zápasů.

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): Do utkání jsme vstoupili dobře a podařilo se nám vyhrát první dva sety. Pak domácím vyšlo střídání, kdy využili Schoutena na postu smečaře, a my jsme začali mít problémy na přihrávce. Nedokázali jsme pak tak dobře podávat jako v prvních dvou setech a třetí a čtvrtý set už byl jasně v režii Budějovic. Škoda, že jsme v závěru tie breaku nevyužili dva mečboly.

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): První dva sety jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme je vyhráli. Pak začaly Budějovice tlačit na servisu, vytáhly své zbraně a zlepšily hru. Tie break byl velmi vyrovnaný, ale bohužel o vítězství nás připravilo pár nepřesností a sporných rozhodnutí.