Patří mezi nejzářivější české hvězdy. Jaroslav Pouzar třikrát vyhrál Stanley Cup, dvakrát mistrovství světa. Dvakrát vyhrála MS také Kateřina Neumannová a přidala olympijské zlato. Fotbalista Zdeněk Ondrášek kopal třeba v USA a dotáhl to až do české reprezentace.

Čakovec. Tady začínal s hokejem Jaroslav Pouzar.Tady začínaly jihočeské sportovní hvězdyZdroj: Deník/ grafika, Miroslava Jindrová

Deník se exkluzivně vydal do míst, kde sportovní hvězdy začínaly. „U Otavy je několik sportovišť, kde jsem dělala první krůčky,“ popisuje s milým úsměvem na tváři skvělá česká lyžařka Kateřina Neumannová.

Málokdo ví, že první kroky ji zavedly na tenisový kurt v Písku. „Odtud je to jen kousek do loděnice, pádlovala jsem na klidné vodě, až pak jsem začala lyžovat.“

Zdeněk Ondrášek zase v Kadově, nedaleko Blatné, dával první góly na malém hřišti. „A občas za námi přišel na trénink, Kobra je fajn kluk,“ říká David Fiřt, který v Blatné hraje I. A třídu.

Deníku se podařilo sehnat také spoluhráče Jaroslava Pouzara z klukovských let. Hokejová legenda vyrostla na malém roztomilém rybníčku uprostřed Čakovce. „Šatnu jsme měli u nás doma, hráli jsme hokej celou zimu,“ vzpomíná Jan Vobr.

Fotogalerii s místy, kde slavní sportovci začínali, najdete na webu vašeho regionálního Deníku.