V úterý pokračuje Rouvy v sérii cyklistických závodů Kolo pro život, kterého se opět zúčastní profesionální závodníci i VIP hosté. Tentokrát se pojede trasa Šumavského MTB maratonu.

Ve virtuálním pelotonu se objeví nejlepší současný český biker Ondřej Cink z Kross Racing Team a zlákat se nechala také olympionička Kateřina Neumannová, kterou pro start možná přesvědčila i domácí šumavská trasa. Na startu závodu Šumavský MTB maraton Škoda Auto se mohou jezdci potkat také s Kristiánem Hynkem, jedním z nejúspěšnějších českých bikerů poslední dekády z týmu Future Cycling Northwave. "Původně měl jet také Honza Škarnizl, ale nepojede, protože se mu podařilo na poslední chvíli odletět do tepla trénovat," vysvětluje za organizátory Lucie Husárová. Na startu ale budou paralympionik a televizní moderátor Jiří Ježek nebo Jaromír Skála z Rouvy Specialized Cycling Teamu.

Závod bude opět možné sledovat živě. "Deset minut před sedmnáctou hodinou začne komentovaný stream s moderátorem Tomášem Hauptvogelem a komentátorem Jiřím Lutovským, manažerem týmu Rouvy Specialized Cycling Teamu. Přímý přenos bude taky na webu ČT Sport a na YouTube kanálech Rouvy a Petr Čech Sport."