Již dvanáctou výhru si připsali volejbalisté českobudějovického Jihostroje. Tentokrát přivezli cenné tři body za vítězství 3:1 z Příbrami.

„Začali jsme dobře, na příjmu se nám dařilo, díky tomu, že jsme tlačili domácí servisem, jsme hráli bez problémů a bez zbytečných chyb,“ pochvaluje si vstup do utkání blokař Jihostroje Radek Mach.

Ve druhém setu se přestalo týmu trenéra Petra Broma dařit. Hlavně na příjmu, kde nedokázal tvrdé projektily Příbramských zpracovat. „Ve druhém setu soupeř přitlačil na servisu a dařilo se mu, naopak my jsme jich zkazili asi šest. To je na jeden set hodně,“ vysvětluje 205 centimetrů vysoký hráč.

Za výpadkem prý stálo i polevení v koncentraci. „Ale ve třetím a zvláště pak čtvrtém setu v koncovce, kdy si pan rozhodčí vybral své chvilky, jsme ten zápas zvládli bez větších výkyvů,“ dodává Mach.

Za vítězstvím stojí podle něj kvalitní obrana. „Bránili jsme dobře, co se týče úspěšnosti na útoku, také tam se nám dařilo. To vše ale vyplývá z dobrého příjmu,“ tvrdí blokař Jihostroje.

V utkání se mu dle slov asistenta trenéra Stanislava Pochopa dařilo. „Jak říkám, to se odvíjí od dobrého příjmu. Když je dobře přihráno, Mišo Sládeček se s námi nebojí hrát. I on to má snazší, může roztrhat obranu. A to se mu povedlo, my jsme většinou útočili na jedny ruce,“ chválí si souhru s dirigentem českobudějovického týmu Sládečkem.

Na utkání s Libercem, které je na programu v sobotu v 18 hodin v domácím prostředí, se už těší. „Hlavní je, že hrajeme doma. Liberec nyní prohrál i s Benátkami, bude to ale těžší soupeř, který má své kvality a už několik let je potvrzuje. Chtěli bychom udržet domácí neporazitelnost,“ říká dvanáctý muž extraligy v počtu nasbíraných bloků. Na svém kontě jich má už čtyřicet, na benáteckého Pavla Starého ztrácí 23 skalpů.

Utkání s Duklou, účastníkem Challenge cupu, slibuje pohledný volejbal. Jak už to tak bývá, čím silnější je soupeř, tím větší je kvalita zápasu. „To je jasné. S jídlem roste chuť,“ potvrzuje Mach.

Doufá, že do stánku Jihostroje zavítá co nejvíce lidí. „Chtěl bych pozvat naše fanoušky. Doufám, že už skončila éra výletníků a chatařů, teď je počasí akorát tak na to jít se kouknout na dobrý sport,“ říká.