Závod na 100 kraul vyhrál Jiří Václavík (PlČB) časem 56,66 před Petrem Šmerdou (19), který dohmátl za 57,67, a Tomášem Koubou (21, oba pólo) 58,73. V ženách byla první Josefína Holá (17, pólo) za 1:06,18 před odchovankyní Fezka Eliškou Vokatou (16, nyní Slávia Plzeň) 1:06,71.

Se smutnou zprávou se ozval dlouholetý spolupracovník Deníku Jan Škrle ze Strakonic: zemřel Anton Tkáč, olympijský vítěz v cyklistickém sprintu z Montrealu 1976. Jako nenasazený závodník postoupil až do finále, v němž po dlouhém finiši z vedoucí pozice porazil legendárního Francouze Daniela Morelona.

A Jan Škrle, který léta neúnavně fotografuje hlavně jihočeské sportovce, byl u toho - jako turista. Přinášíme jeho historický snímek z cílové pásky olympijského závodu. Osobní příběh Jan Škrleho popsal náš kolega Kamil Jáša 22. prosince v Deníku v rubrice ostatni_region pod titulkem Zemřel Anton Tkáč. Jeho slavnou tisícinu vteřiny zachytil Jan Škrle.

Dodejme, že Tkáč zemřel 22. prosince ve věku 71 let.