Přiletěl, ukázal se a nyní se možná stane členem družiny vládnoucí pod vysokou sítí na českých palubovkách. Argentinec Diego Bonini má velký zájem o angažmá v týmu, který bude reprezentovat český volejbal v Lize mistrů. Včera se poprvé ukázal pod Černou věží, v nejbližší době by měl podepsat s klubem smlouvu.

Kvůli časovému posunu trval první trénink, na kterém se měl třicetiletý argentinský volejbalista prezentovat, pouze hodinu. „Je unavený. V šatně říkal, že je v tuhle hodinu zvýklý spíše tancovat, než hrát volejbal,“ smál se nahrávač Lukáš Dvořák.

I tak ale Jihoameričan zanechal velice dobrý dojem. „Viděl jsem ho ve spoustě zápasů na cédéčkách, které nám poslal, tady jen potvrdil svou kvalitu,“ podotkl trenér Petr Brom.

Chce tu hrát

Argentinec Bonini s sebou přivezl další várku videa, kormidelník Jihostroje bude mít o zábavu postaráno. „Určitě se na ně podívám. Ale byl nejlépe podávajícím hráčem a čtvrtým nejlepším útočníkem argentinské ligy. To je to, co jsme hledali. Já doufám, že ještě dnes dojde k nějaké dohodě,“ dával trenér Petr Brom po prvním tréninku jasně najevo, že o Boniniho opravdu stojí .

„Překvapil mě tím, co věděl o hráčích, i to, jak se jmenují, celkově o Budějovicích. Za druhé, a to je podstatné, je z něj cítit, že tady chce hrát. To je hodně důležité. A za třetí je to velice sympatický člověk,“ dodává Brom.

Alfa a omega

Po odpoledním tréninku už se zdál příchod Boniniho na spadnutí. „Jsem rozhodnutý tu zůstat, chci tu být. S vedením klubu jsme se bavili o mé smlouvě a s tím, co mi tu nabízejí, jsem rozhodně spokojen. Nevidím v tom problém,“ sdělil sympatický, dva metry a tři centimetry vysoký volejbalista. To, co ho táhne do Čech, je šance zahrát si Ligu mistrů. „To je alfou a omegou,“ tvrdí.

V České republice ještě nikdy nebyl, zatím zná vše jen z doslechu a internetu. „Všichni, kdo znají Českou republiku, moji kamarádi, nebo i matka, která zde byla loni, říkala, že Praha je nejhezčí město v Evropě,“ podotkl argentiský bijec.

Přeje si další titul

Jiné evropské země už za svou volejbalovou kariéru stihl poznat. „Hrál jsem ve Finsku, kde jsem vyhrál mistrovský titul, stejně tak i v Rumunsku a na Kypru,“ chlubí se.

Pohár určený jen mistrům pozvedl nad hlavu i v Bolívii a předloni v Argentině. Rád by získal nyní i český titul. „Rozhodně. Chci vyhrávat!“

Zkušenosti sbíral Diego Bonini i v národním týmu. Tam už ale delší dobu nebyl pozván. „Odehrál jsem v reprezantaci několik mezinárodních akcí, jednou jsem byl i druhým nejlepším útočníkem na mistrovství Ameriky za Brazilcem Dantem,“ přidává další ze svých úspěchů.

„Ale poslední dva trenéři, kteří u národního týmu jsou, mě nepozvali,“ smutné dodává muž, jenž by se již dnes mohl stát náhradou za Radka Motyse.

DIEGO BONINI – nar. 23.8.1978
výška: 203 cm, váha: 105 kg
smeč.dosah: 355 cm
blok.dosah: 340 cm
předchozí kluby: Raiso Loimu (FIN), Petrom Ploiesti (RUM), Dionysos CYP), Belgrano (ARG).