Obě strany se podepsaly pod smlouvu, která zaručuje volejbalistův roční pobyt pod Černou věží. Fanoušci volejbalu se mohou těšit na zápasy Ligy mistrů a také na výkony třicetiletého Jihoameričana.

Třicetiletý Argentinec Diego Bonini podepsal s úřadujícím českým volejbalovým mistrem z Jihostroje Č. Budějovice roční kontrakt.

„Smlouvu podepsal s prezidentem našeho klubu, teď odletěl domů do Argentiny, do Budějovic se vrátí na zahájení přípravy,“ informoval manažer Zdeněk Scheichl. Bonini se tak zapojí do tréninku s jediným českým zástupcem v Lize mistrů v prvních srpnových dnech. Trenér Brom si výkonnost argentinského volejbalisty prohlédl na videokazetách, na vlastní oči se o údernosti 203 cm vysokého univerzála přesvědčil na modelovaných trénincích v českobudějovické Sportovní hale. „Viděl jsem ho v hodně zápasech ze záznamu, u nás jen potvrdil svou kvalitu,“ podotkl spokojený trenér Petr Brom. „Chci hrát v Budějovicích, chci tu vyhrávat,“ uvedl Bonini, který už vybojoval mistrovský titul ve Finsku, Rumunsku a na Kypru, mistrovskou soutěž vyhrál v Bolívii a předloni v Argentině. Těší se i na titul mistra ČR.