„Odtrénované to bylo parádně,“ shodují se Bromovi svěřenci. „Ten týden proběhl bez potíží. Počasí, jídlo, prostě všechno bylo tak, jak mělo,“ tvrdí spokojený trenér. Pochvaluje si i přístup svých chlapců. „Kluci to odmakali suprově. Neobjevil se jediný problém, všechno jsme jeli na plné pecky a bylo vidět, že dostávají pořádně do těla,“ informuje Brom.

I trenér se zapojil

Sám se při návštěvách posilovny chopil mučících strojů, aby potrápil své tělo. „Kdybych nic nedělal, asi bych se rozpadl. Navíc je to pro mě taková zpětná vazba, když ty kluci dřou, že to musím zkusit také,“ podotýká. „Sám bych ale celou přípravu dělat nechtěl,“ směje se. Před téměř každou tréninkovou jednotkou, která byla zaměřena na běh, ušel pěkných pár kilometrů. „Nechtěl jsem, aby trasy byly pořád stejné. Vyrážel jsem proto vždy o dvě hodiny dříve, nachodil jsem tak osm až deset kilometrů, abych našel cesty bez asfaltu,“ vysvětluje Brom.

Výhra se počítá

Jihostroj vyhrál turnaj v Chlumci, výkony všech hráčů trenéra potěšily. „Tam se nám to povedlo, protože kluci nebyli tolik unavení. Kvalita soustředění se pozná tak, že nejsou strhaní,“ tvrdí Brom. „Není účel dát jim dva dny pořádně do těla, aby nemohli tři dny chodit. Musím mít pocit, že do nich něco dostávám, ale nepociťují přitom to, že jsou strhaní.“ Všichni prý odehráli turnaj solidně, na hřišti se postupně objevil každý člen výpravy. „Bylo to dobré, i když je to ještě trochu syrové. Každá výhra, ať už je to pouťák nebo liga, se počítá,“ uzavřel.


Nyní se může mistrovský kádr těšit na volejbalové tréninky, které má Brom v plánu. Stále je však v programu fyzická příprava. „Nemůžu kluky odstřihnout na čtrnáct dní od volejbalu, to nejde,“ míní. O víkendu čeká Jihočechy poslední antukový turnaj, tentokrát pod hradem Křivoklát.