Celkem se dostalo do ruky obou mužů kolem dvaceti nabídek českých i zahraničních hráčů s videonahrávkami svých zápasů. „Zatím jsme nikoho nevybrali. Někam jsme se posunuli, některé chceme pozvat, aby se ukázali. Pak by si měl trenér ukázat, koho by chtěl,“ informuje Scheichl. Koho pozvat a koho ne, rozhodoval kouč. Některé nabídky po zhlédnutí vyřadil. „Jsem neustále u počítače nebo na telefonu, zjišťuji si o těch hráčích, co jde,“ tvrdí Brom. Objevit by se na zkoušku pod Černou věží měli Ukrajinci, Brazilec a Kanaďan.

Dorazí cizinci?
„A do užšího výběru se dostali i Argentinec a Srb,“ podotýká manažer Scheichl. Třeba o kanadském hráči sháněl trenér Jihostroje informace v belgickém klubu Roeselaare, kde Severoameričan působil. „Znám se s jejich trenérem z doby, kdy jsem tam působil,“ prozrazuje Brom. Některé posily, které by mohly nakonec zakotvit na jihu Čech, prošly i nejkvalitnějšími volejbalovými soutěžemi na světě. „Ukrajinec hrál v Řecku, pak také v italské Sérii A, je tam jeden srbský reprezentant, který působil v německé lize v týmu SCC Berlín,“ sdělil manažer.


Jména však ještě prozradit nechtěl. „Jsou to hráči, kteří již mají něco za sebou, ale i ti, kteří hráli třeba jen ve své zemi,“ dodává.
Dorazit by měli pozvaní hráči během dvou týdnů. „Snad si to nerozmyslí a přijedou, pozvánky dostali,“ doufá Petr Brom.

Rošády sleduje
Nejen českobudějovický klub shání posily. Stejně jsou na tom všechny české kluby. „Sleduji to, ale hlavně se zaměřuji na nás. Potřebujeme univerzála,“ říká Brom. Právě tam jej tlačí bota nejvíce. Po odchodu druhého nejlepšího univerzála loňského ročníku Kooperativa extraligy Radka Motyse do Ostravy se shání náhrada těžce. „Díky tomu, že nám nevyšel Slovák Nemec, je každý den hledání problém,“ ví dobře. „Přesuny se dějí, třeba Opava a Ostrava budou mít jistě opět kvalitní týmy. Zaplať pánbůh, že se nám podařilo tak nějak udržet tým pohromadě. Místo Smrčky přišel Sukuba z Opavy, měli jsme vytipované dva univerzály, ale ani s jedním to nevyšlo. To nám nyní dělá problémy,“ netěší trenéra Broma stávající situace.