Cesta do Příbrami v sobotu čeká výpravu Volejbalového klubu Jihostroje České Budějovice. Od 17 hodin tam sehraje A tým šesté utkání Kooperativa extraligy mužů. Trenér Petr Brom je na Kocoury dobře připraven. „Nechceme prohrát, ale bude to těžké,“ říká.

Jistě jste již zhlédl nejeden zápas Příbrami na videu, na co si budou vaši hráči muset dát pozor?
Tak především se příbramskému celku daří. Třikrát za sebou vyhráli, porazili Benátky, Ústí nad Labem a Kladno, kde prohrávali nula dva. Do sestavy se dostal smečař Čížek, díky tomu mají lepší přihrávku. S tím měli dříve problém. Musíme dobře podávat, abychom jim vyřadili středové hráče, nahrávač Haník je totiž využívá často. A samozřejmě se musíme vypořádat s jejich silným servisem, kde kraluje především Američan Burrow.

Je současná Příbram silnější, než jaký byl loňský kádr?
Určitě. Hodně posílili, mají hodně variant na střídání. Jejich sebedůvěra bude nyní ještě větší, když hrají doma. My se budeme snažit jim ji srazit svou bezchybnou hrou.

Za poslední léta máte se středočeským týmem velice dobrou bilanci, myslíte si, že s tou sebedůvěrou to bude tak horké?
Tyto dlouhodobé statistiky jsou krásná věc, ale myslím si, že díky tomu, že hrají doma a že se jim daří, do toho půjdou naplno. Musíme být trpěliví, v určitých chvílích budeme muset ustát, když budou tlačit na pilu. Opravdu to nebude jednoduché, ale díky zkušenosti našeho mužstva bychom to měli zvládnout.

Jak je na tom mistrovský tým? V týdnu se objevily drobné komplikace, už je vše v pořádku?
Zatím jsme v pohodě. Akorát blokař Sukuba měl drobné problémy s ramenem, tři dny nesmečoval, ale už bude v pořádku.

Základní sestava bude tedy zřejmě stejná jako v každém utkání, kdo ale začne na bloku?
Já si myslím, že i přesto nastoupí Michal Sukuba s Radkem Machem, zkušený Standa Pochop bude připraven pomoci.