„Cítím v kostech, že dnes vyhrajeme,“ tušil před třetím zápasem skupiny A manažer Zdeněk Scheichl.


Přehlídku filmů mají hráči Jihostroje také za sebou, druhá část je čeká. Během šestnáctihodinové cesty totiž stihli shlédnout osm snímků, druhá dávka je čekala cestou domů. Výběr měl na starost režisér Michal Sládeček. „Náš videotechnik vybral dobré pecky. Málem jsme ale zavařili přehrávač,“ pochvalovali si hráči porci filmů servírovanou slovenským nahrávačem. „Určitě to byly pecky, ale já jsem půlku prospal,“ smál se blokař Radek Mach.

Píská krajan

Druhý den po příjezdu se téměř celá výprava vydala na dvouhodinovou prohlídku centra francouzského letoviska. „Krásné město, krásné počasí, určitě bychom sem někdy zajeli na dovolenou,“ shodli se smečaři Zach s Čajanem. Hlavně Chodník slávy, kde jsou otisky rukou známých osobností, se líbil příbramskému odchovanci. Pozměnit jedno písmenko, byl by to „jeho chodník“. V Budějovicích je totiž titulován Slávou. Krajan opory Jihočechů Miroslava Čajana Dušan Hodoň utkání mezi domácím celkem a Jihostrojem soudcoval. Oba se znají ze Žiliny, kde Čajo, jak mu spoluhráči říkají, působil. „Původně měl být druhý rozhodčí, ale ten portugalský si spletl datum. Myslel, že se hraje ve středu, tak tu nebude,“ sdělil před zápasem bývalý slovenský reprezentant.


Novou halu si ještě pamatuje kapitán Stanislav Pochop ze svého ročního působení ve francouzské nejvyšší soutěži. Pro něj to tedy až tak nové prostředí není. S klubem z Montpellier zde prohrál 1:3. „Hala je dobrá, velká, hlavně aby přišlo co nejvíce lidí,“ přáli si Bromovi hoši. Moc je ale nepotěšil rozhovor s domácím trenérem Tilliem. Volejbalem tu prý moc obyvatelé nežijí, na domácí zápasy chodí dvě stovky příznivců, na Ligu mistrů by jich prý mohlo dorazit pět set. Hala sedmého celku francouzské Pro A má přitom kapacitu 4000 sedadel.


„Na orientaci je trochu horší, jak je velká, ale měli jsme tam dva tréninky, tak to snad bude dobré,“ podotkl jeden z nejzkušenějších členů Jihostroje libero Petr Habada.


V hotelu Kyriad, který je co by kamenem dohodil od volejbalového stánku soupeře Jihostroje Palais des Victories, si hráči stravu pochvalovali. Stejně tak i ubytování. „Pokoje jsou sice trochu menší, ale hlavně, že je tu připojení na internet. Můžeme tak být v kontaktu s fanoušky na našich stránkách,“ chválí si blokař Mach. Tři hodiny před zápasem česká výprava opustila útroby hotelu, kde si naposledy dala kafe.


Pak už vyrazila směrem ke druhému zápasu v prestižní evropské soutěži. Jihostroj ostudu neudělal, prohrál po boji ve čtyřech setech.