Stejně jako doma s Cuneem, i v Cannes na svého soupeře Jihočeši vlétli a ujali se vedení 3:0, následne 6:3 a domácí celek bránili velice slušně jak nad sítí, tak i v poli. Neprostupná hráz a stabilní útok donutily trenéra Tillieho poprvé k oddechovému času za stavu 14:10 pro Jihostroj. „Hrajte, zapněte v poli, Budějovice mají silný tým, když se rozjedou, budeme je těžko zastavovat,“ hřímal trenér Laruant Tille v time outech. Výtečná hra hostí ale místním divákům dál příliš radosti nedělala. Kapitán Pochop držel po pět výměn svým nepříjemným servisem hráče Cannes daleko od sítě, ti se přes obranu Českobudějovických jen těžko prosazovali – 12:19. Po Čajanově esu přišel druhý time out Tillieho. Motys byl na univerzálu neomylný, stejně tak i Pochop středem sítě, naopak hosté poslali míč do autu a do koncovky šli hosté s osmibodovým náskokem 24:14. Poslední rozehru zakončil Smrčka středem sítě.

„V prvním setu jsme hráli dobrý volejbal,“ rád hodnotil úvodní dějství trenér Jihostroje Petr Brom. „Soupeř výborně blokoval, hrál skvěle, nevěděl jsem v prvním setu, co mám dělat,“ přiznal kormidelník Tillie.

Koncovka

Ve druhém setu už se nedařilo nad sítí jako v předchozím dějství, Jihostroj více chyboval a domácí tým se rychle ujal vedení 10:5. Následně nechal svého soupeře z Čech dotáhnout na rozdíl jediného bodu 11:10, ale následně byl v útoku jistější a opět odskočil na 14:11. Pak ale přišel obrat. Jihočeši se opět naladili na kvalitní obranu a sbírali na bloku jeden skalp za druhým, navíc jim pomáhali i domácí chybami v útoku – 17:17, 18:19. Za stavu 21:20 pro Cannes přeletěl míč po výborných zákrocích v poli na obou stranách pětkrát přes síť, univerzál Motys napotřetí tvrdě zakončil. První setbol nabídl domácím hráčům smečař Čajan chybou v útoku za stavu 23:23, ten proměnil Fin Kunnari tvrdou ranou doprostřed válu. „Bohužel jsme nezvládli koncovku, to rozhodlo,“ litoval Brom, „pak jsme přestali přihrávat, měli jsme problémy s útokem.“

Nástup domácích

V následujícím dějství si Jihostroj udržoval jedno až dvoubodové vedení, když se ale skóre přelilo přes desítku, odskočili domácí na 14:11 hlavně díky horšímu příjmu a následně i útoku Českých Budějovic. Svým dělovým servisem, který na druhé straně jakoby přestal českému mistru účinkovat, nadělali svěřenci trenéra Tillieho velké problémy hostům a drželi si až do koncovky čtyřbodový náskok – 18:14, 20:16. Bijci Kunnari s Litevcem Celitansem vedli svůj tým tvrdě za ziskem třetího dějství, nekompromisně zakončovali nahrávky Pereze a nedali již Jihostroji šanci.

Čtvrtá sada byla tou poslední úterního večera, když už od jejího začátku měli domácí jasně navrch – 8:4, 11:7. Smečaři z jihu Čech jakoby ztratili odvahu v útoku, když už dostali míč na stranu soupeře, vždy jej někdo pár centimetrů nad zemí zvedl a s velkou razancí se dostal zpět. Hra Cannes nabírala na obrátkách, Budějovice uvadaly a náskok neustále narůstal – 19:12, 23:15. Jihostroj se na odpor již nezmohl.
V sobotu přijede do Č. Budějovic k extralize Brno (17).

Po utkání

Petr Brom (Jihostroj): „Po výborném prvním setu jsme neuhráli koncovku druhého, to rozhodlo. Tahali jsme za kratší konec, udělali jsme vždy v rozehře o dvě chybičky v útoku více než soupeř.“

Laurent Tillie (Cannes): „Byl to pro nás o hodně těžší zápas než v Soluni, protože soupeř byl nyní silnější. Naštěstí jsme to ale otočili a utkání dotáhli do vítězného konce.“