Po šestnácti hodinách dorazili do jihofrancouzského letoviska a ubytovali se v útulném hotelu Kyriad. To byl víkendový program jediného českého zástupce v Lize mistrů.


„Pro mě byla cesta hrozná, bylo to moc zdlouhavé, ale o to jsme zvládli více filmů,“ řekl po výstupu z autobusu univerzál Radek Motys. Včera měli na programu prohlídku centra zhruba osmdesátitisícového města na břehu Středozemního moře, večer od půl osmě trénink v hale předního francouzského celku.

Jsou sedmí

AS Cannes je momentálně na sedmém místě ligy Pro A, na kontě má stejný počet odehraných utkání jako českobudějovický Jihostroj. I poměr vyhraných a prohraných zápasů mají oba týmy stejný – 4:2.


V týmu soupeře Jihostroje ještě nedávno hrával českobudějovický odchovanec Ondřej Hudeček. „Už od nich nikoho neznám, jen trenéra,“ připomněl bývalého kormidelníka české reprezentace Laurenta Tillieho. Cannes loni postavilo novou halu, ve které pak vyhráli Francouzský pohár. Největší hvězdou domácího celku by měl být holandský smečař Trommel. V létě ale odešel reprezentační nahrávač Le Mareck a Bulhar Milušev. „Tam asi oslabili,“ podotýká Hudeček. Jeho Rennes se s týmem od pobřeží v lize ještě nesetkal. „Zatím jsem jen slyšel jak hráli, jdou o nich dobré reference,“ říká Jihočech. Na soupisce figurují dva litevští volejbalisté, Australan, nebo Fin.

Dobrá nálada

Tým z Českých Budějovic sice přijel po náročné cestě trochu rozlámaný, ale v dobré náladě. „Všichni jsou v pořádku, neměl by být problém,“ hlásí masér Filip Hoch. Samotní hráči i trenér se na utkání už moc těší. „Tady jsem poprvé zkusil hrát plážový volejbal,“ vyprávěl u snídaně kouč Petr Brom. „Určitě se všichni moc těšíme, bude to zpestření, je to jiný soupeř než v lize, tím pádem nás to jistě vybičuje k ještě lepším výkonům,“ sdělil Motys.
„Jdeme se ještě podívat do města, jak se tu žije. Taková předzápasová pohoda. Víme, jak hrají, viděli jsme je na videu. Máme se na co těšit. Je to úplně jiný soupeř než Cuneo,“ říká nahrávač Sládeček .