Před prvním zápasem, za kterým cestuje dnes jihočeská výprava na Kladno (17:25 na ČT4 Sport), nervózní není. Ani on, ani jeho svěřenci. „Už mám něco za sebou Nějaké to napětí tu je, ale liga bude ještě dlouhá,“ ví dobře.


Do středních Čech se vypraví kompletní kádr. Včetně blokaře Michala Sukuby, nové akvizice mistrovského celku, který si v týdnu poranil kotník. „Podvrtnul si kotník, ale není to tak hrozné. Uvidíme, zda nastoupí od začátku nebo bude připraven na střídání,“ sdělil kouč.


První utkání mívají vliv na psychiku hráčů, stejně jako na jejich další výkony. To si trenér Brom uvědomuje. „To byla první věc, kterou jsem klukům říkal. První zápasy jsou zvláštní, je tam více nervozity. Kladno ale bude chtít doma vyhrát, bude pod větším tlakem než my. Máme zkušený mančaft, s tím by se kluci měli vypořádat,“ tvrdí.


Sílu kladenského celku zná, Středočeši, stejně jako Jihostroj, příliš změn neprodělali. „Vyjma jednoho hráče. Na univerzálu mají nyní Svobodu, který je zkušenějším a rozhodně kvalitnějším hráčem,“ podotýká Petr Brom.


Hru dnešního soupeře budějovického celku diriguje slovenský reprezentant Branislav Skladaný, který je znám svou rychlou hrou. „Díky němu je útok rozdělen na všechny hráče, v tom je jejich síla. My si musíme vytvořit tlak naším servisem, protože pak Kladno svůj výkon neudrží,“ poodhaluje své taktické plány, které se snažil během týdne vštípit svým svěřencům. A s jakými ambicemi blíže k hlavnímu městu vyráží? „Nechceme prohrát,“ reaguje kormidelník.