Ve vyrovnaném tie breaku byli šťastnější Slezané. Jejich dvoumetrový kapitán reprezentační blokař Jiří Cerha (28), jenž před čtyřmi roky opustil Jihostroj a zamířil do francouzského Dunkerque a následně do Ostravy, byl proto po zápase pochopitelně spokojený.


Jak byste zhodnotil utkání, jehož vývoj byl jako na houpačce?
Bylo hodně nervózní utkání. V prvním setu nás domácí smázli, pak my je, trochu se to podobalo dámskému volejbalu. Tím, jak to bylo nahoru dolů.


Byl to už váš třetí vyhraný pětiseťák v řadě, určitě vás to povzbudí a zvednete se…
V tie breaku si věříme, protože jsme, jak říkáte, odehráli už tři a všechny jsme vyhráli. Nyní jsme byli šťastnější, vyšla nám v tom rozhodujícím setu obrana a uhráli jsme důležité body. To rozhodlo. Určitě nás to zvedlo, máme teď sérii výher a držíme ji, je to dobře.


Vstup do sezony vám ale nevyšel tak, jak jste asi plánovali, čím to?
Bylo to tím, že byl sestaven úplně nový tým. Do toho ještě vznikaly nové a ne moc příjemné situace. Napřed jsme se rozloučili se dvěma Američany, protože byli špatní, pak z ničeho nic odešel Maďar.


To tedy nebyly moc dobré nákupy opavského vedení. Proč odešel maďarský hráč?
Zjistilo se, že k tomu nejsou, tak se za ně hledaly náhrady. Byli prý na testech v rakouském Ennsu, tam je také nechtěli. Maďarský smečař odešel, ani nevíme proč. Řekl, že je tu nespokojený, i když hrál celkem pravidelně. Prostě Maďar. Tak jsme pak byli trošku rozhádaní, což se projevovalo ve výsledcích. Nevěděli jsme, jak máme hrát. Na každý zápas jsme nastupovali jinak, pořád jsme zkoušeli, jak by to mohlo jít. Čím více bylo porážek, tím to bylo horší. Psychicky nás to sráželo.


A co vás zvedlo?
Zvedlo nás to, že z postu univerzála se Jakub Rybníček posunul na smeč, na jeho místo šel Piovarči. Už si na sebe zvykáme, víme, co můžeme od sebe na hřišti čekat.


Jak vy osobně jste spokojen v Opavě?
Ze začátku nic moc, ale to bylo dané těmi porážkami. Teď už je to lepší. Loni jsem byl v Ostravě, je to z Opavy kousek, jsem spokojen. Hlavně jsem také dodělal školu tady v Budějovicích, takže už mám větší klid. Jezdil jsem sem pořád na zkoušky, v létě jsem udělal státnice.


Máte smlouvu v Opavě jen na rok, chystáte se vypravit se za hranice po této sezoně?
Určitě by to bylo zajímavé, láká to asi každého. Ale říkal jsem si, že to letos nebudu nějak hrotit, uvidím, co se naskytne. Bude záležet na tom, jak dopadne tato sezona.


Jste také členem reprezentace, ale nyní ve výběru trenéra Haníka chybíte. Z jakého důvodu?
V době, kdy jsme se vrátili z Univerziády v Thajsku, kde jsem byl mimo jiné i se Smrkem a Machym (Smrčka a Mach, hráči Jihostroje – pozn. red.), jsem dokončoval školu. Následně bylo soustředění v Nymburku a mělo se jet i do Tunisu, ale já jsem musel dělat diplomovou práci. Trenér Haník to prostě nevzal a místo mě je tam Kotrch z ČZU Praha. Navíc se vrátil Lébl, je tam Rak, Král, místo čtvrtého blokaře tedy obsadil Kotrch. Dveře do reprezentace jsem si tím ale nezavřel.