I tak ale jihočeský volejbal měl ve finále méně prestižní soutěže své zastoupení. Do boje o pohár se prokousala Dukla Liberec, kde působí jako druhý nahrávač Ondřej Fučík (22 let, v létě opustil A tým Jihostroje). Jeho soupeřem bylo na neutrální půdě v Teplicích Kladno, jehož barvy hájí exbudějovický smečař Martin Böhm (21 let).


Nahrávač Ondřej Fučík sledoval utkání jen ze střídačky… Foto: František Panec

Souboj lídra Kooperativa extralgy se třetím nabídl zaplněné hale dramatický a pohledný volejbal. Po pětisetové bitvě se nakonec radovali Severočeši, kteří vyhrávali už 2:0 na sety, ale ještě si situaci zkomplikovali. „Liberec hrál bez chyb, navíc velice dobře bránil. Oni zvedali neskutečné balony, my nebyli tak důrazní v útoku,“ sdělil po zápase kladenský smečař Böhm. „Přehráli jsme je urputností a lepší obranou,“ potvrdil jeho slova Fučík.

„Za stavu nula dva na sety jsme si řekli, že nemáme co ztratit, vyhecovali jsme se, bojovali a rázem se hra vyrovnala. A v koncovce jsme se vždy nějak utrhli,“ komentoval nečekaný zvrat, který přinesl vyrovnání poměru setů, avšak nebyl dokonán. Rozhodující dějství bylo opět v režii Dukly. „Chtěli jsme to zkusit, ale když jsme najednou prohrávali 2:7, už to moc nešlo,“ říká odchovanec českobudějovického Jihostroje, jenž už okusil i extraligu v Brně.


…smečař Martin Böhm byl přímo na hřišti. Foto: František Panec

Po triumfech v této soutěži z let 2007 a 2008 se tedy Liberečtí opět radují ze zisku druhé nejcennější domácí trofeje a zajistili si znovu účast v evropském Poháru CEV. „Já myslím, že to byla mimořádná podívaná, že to byl zápas, jakých je málo k vidění,“ zhodnotil utkání reprezentační trenér Zdeněk Haník.

Kladno by se v případě výhry podle slov majitele a trenéra Jindřicha Licka do Poháru CEV nepřihlásilo. To potvrzuje i Martin Böhm. „Jedním z našich cílů bylo Český pohár vyhrát. Nejsme ale z toho až tak zklamaní, protože bychom CEV jistě nehráli. Šlo spíše o to zvednout si v zápase sebevědomí, posílit se před blížícím se play off.“

Hlavním cílem vedoucího týmu tabulky tak zůstává finále extraligy. „Je to náš cíl, ostatní by bylo asi zklamání,“ tvrdí smečař.