Jihočeši začnou čtvrtfinálovou sérii hranou na tři vítězná utkání dvěma duely ve svém stánku v pátek od 20 hodin, v sobotu pak od 18 hodin. Páteční start play off extraligy volejbalistů na jihu Čech klub posunul kvůli případnému hokejovému semifinále Mountfieldu s Karlovými Vary. „Je to definitivní, už se na tom nebude nic měnit,“ ujišťuje manažer Jihostroje Zdeněk Scheichl. Všechny další zápasy ve vyřazovacích bojích se pak z tradiční sedmnácté hodiny posouvají na pozdější čas. „Hraje se hodně ve všedních dnech, proto jsme dali začátky na osmnáctou hodinu,“ vysvětluje Scheichl, který je se čtvrtým místem spokojen. „Na naše konečné umístění měla vliv Liga mistrů, protože jsme se dostali do menšího útlumu. Nyní ale, pokud chceme uspět, musíme porazit každého,“ říká.

Spokojen je i trenér jihočeského celku Petr Brom. „Dá se říci, že jsme skoro celou sezonu vedli nebo byli v popředí, pak nás série čtyř proher posunula až na čtvrté místo. Ale na prvního ztrácíme dva body, na třetího jeden, je to hodně vyrovnané,“ hodnotí minimální bodový rozdíl mezi špičkou a svým týmem. „Hráli jsme vyrovnaně až na tu čtyřzápasovou sérii. Samozřejmě jsme nepočítali, a já jsem na to upozorňoval, že nebudeme kralovat domácí soutěži, když hrajeme Ligu mistrů,“ dodává.

Čajan v pořádku

V prvním setu závěrečného utkání v Příbrami odstoupil v posledních zápasech výborně hrající smečař Miroslav Čajan. „Nebylo mu dobře, měl momentální slabost,“ informuje kouč. Včera už se bývalý slovenský reprezentant zapojil opět do tréninku. „Vypadá to, že bude v pohodě,“ věří Brom. Na několik chvil se ke konci základní části objevil na hřišti i kapitán Pochop. „I když je to zkušený hráč, má tréninkový výpadek, uvidíme, zda už bude moci naplno hrát. Zatím ale není třeba měnit blokařskou dvojici Smrčka–Mach, která hrála solidně,“ naznačuje trenér, že žádné změny do sestavy se příliš očekávat nedají.

Slezané se zřejmě potýkají s poklesem formy, což by bylo jistě přínosem. Naposledy totiž vyhráli doma s Jihostrojem, poté se ale ani jednou neradovali – podlehli Liberci, Ostravě, Kladnu a naposledy doma Zlínu 1:3. „Tomu se nevyhnul žádný tým. A Opava nejednou měla takovou menší krizi. Mají ale zkušené hráče, kteří už něco v play off odehráli, uvidíme, jak na tom budou zdravotně,“ podotýká trenér, který hru Slezanů pečlivě studuje na záznamech již delší dobu, chce být totiž dobře připraven. „Ale kluci se znají velice dobře. Počítáme s tím, že to bude těžká série. Chceme vyhrát a postoupit,“ zdůrazňuje Brom.