Soupeře zvučného jména se český mistr nezalekl a hned od úvodních výměn šel do vedení hlavně zásluhou dvou blokařských úlovků kapitána Pochopa.
I s horším příjmem se pral o každý bod. Druhý technický time out zařídil dalším blokem nahrávač Sládeček (16:15). Nabito na první setbol měli hosté za stavu 22:23, ale Smrčka středem sítě vyrovnal. Následující první setbol odvrátil Ventruba, jenž na univerzálu vystřídal Motyse, druhý Sládeček zalívkou na druhou přes – 26:26. Ani ten třetí Cuneo nevyužilo, naopak nabídlo vítězství v prvním setu nečistým úderem Jihostroji – 28:27. Drama dospělo až do stavu 33:32, kdy šestý setbol poskytli Italové již čtvrtým zkaženým podáním v řadě. Naopak Sládeček vyslal přes síť dělovou ránu, která poprvé měnila stav setů.

Po celý průběh druhé sady hráli Jihočeši opět vyrovnanou partii s lídrem italské Série A, ve vedení se oba týmy pravidelně střídaly až do stavu 19:20. Pak ukázal belgický reprezentant a kapitán Cunea Wijsmans, že je opravdovým vůdcem svého celku a prakticky sám zařídil vítězství ve druhém setu.
Ještě ze začátku třetího dějství drželi českobudějovičtí volejbalisté s hostujícím celkem krok, ale ani bezchybný výkon Smrčky nezastavil pomalu se rozjíždějící stroj. Cuneo přidávalo bod po bodu, v plovině setu mělo už pětibodový náskok, který drželo až do závěru – 15:20, 17:23.

Druhý set měl stejný průběh jako úvodní, do koncovky ale vlétli domácí volejbalisté mnohem lépe. Sládeček výborně trhal obranu Italů, z jeho nahrávek byli útočníci Jihostroje stoprocentní. Smrčka dvěma bloky zvýšil na 24:21, druhý setbol Jihočeši proměnili.

V tie breaku předváděly oba celky špičkový volejbal, do změny stran vedli domácí – 4:3, 6:5. Pak ale díky skvělému Wijsmansovi utekli hosté na 9:11, 10:12 a 10:14, set zakončili blokem.

Jihostroj České Budějovice - Bre Banca Lannutti Cuneo 2:3 (32, -20, -17, 22, -10)

Rozhodčí: Van Gompel (Niz.), Jungen (Něm.). Čas: 117 min,. Diváci: 2200.

Č. Budějovice: Sládeček, Zach, Pochop, Motys, Čajan, Smrčka, libero Habada - Ventruba, Mach.

Cuneo: Abbadi, Fortunato, Gonzalez, Wijsmans, Felizardo, Lasko, libero Vergnaghi - Marlon, Rosso, Curti.