„Doufáme, že hra bude podobného ražení jako při minulém společném měření sil a pojedeme domů s dobrým pocitem,“ znělo z hotelového pokoje č. 40, kde přebývá dvojice blokařů Pitner s Machem.

Do italského města dorazil autobus s českobudějovickými volejbalisty bez sebemenších komplikací. „Cesta byla úplně v pohodě. Čičo opět zabodoval s filmotékou, takže nám rychle utíkala,“ chválí naservírovanou porci filmů slovenským režisérem nejen hry Michalem Sládečkem.

V úterý dopoledne se vydala jihočeská výprava do centra městečka, které se nachází jen pár desítek kilometrů severně od Monaca. „S fotečkama jsme samosebou začali už v autobuse a jeho okolí, takže bude na našich webových stránkách na co koukat,“ slibuje nejmladší z blokařského kvarteta Ondřej Pitner.

V sobotu Zlín

Po včerejší dohrávce Kladna s Libercem (1:3), po které si Dukla udržela druhé místo, už je jasné, koho si Jihostroj pozve na svou palubovku a ke komu za zápasem vycestuje. Druhou fázi základní části začnou Budějovičtí již tuto sobotu doma s posledním Zlínem, následně přivítají silný Liberec. Poslední utkání před vyřazovacími boji sehrají na půdě příbramských Kocourů.

Program:

2.února: Jihostroj – Zlín
14.února: Jihostroj – Liberec
16.února: Kladno – Jihostroj
23.února: Jihostroj – Ostrava
1.března: Opava – Jihostroj
8.března: Jihostroj – Ústí n.L.
15.března: Brno – Jihostroj
20.března: Jihostroj – Praha
22.března: Příbram – Jihostroj