Nejen jiný hrací povrch, ale i jiné míče čekají v domácím prostředí na českobudějovické volejbalisty ve středečním utkání Ligy mistrů.


Dřevěný povrch, na který jsou hráči zvyklí, již včera v dopoledních hodinách zakryl umělý taraflex, míče Gala nahradila značka Mikasa. „S tím nebude problém, Jsou to dobré míče,“ podotkl trenér Jihostroje Petr Brom.


To soupeř z Itálie s těmi to kulatými nesmysly přichází do kontaktu po celý rok, neboť italská Série A je jedna ze soutěží, kde se s Mikasou hraje.
Včera od půl páté vítal na letišti italský tým a dva rozhodčí jejich průvodce, kterým bude po dobu pobytu Jan Pitner, šestadvacetiletý volejbalista prvoligového EGE ČB. Let šestnáctičlenné výpravy Cunea i obou sudí, z nichž jeden soudcoval zápasy Jihostroje při lednovém učinkování v Top Teams Cupu v německém Unterhachingu, proběhl v pořádku. „Pamatuji si ještě vašeho trenéra Broma, když hrával v Belgii,“ sdělil cestou hlavní rozhodčí van Gompel z Holandska.


Tým, ve kterém před dvěma roky hrával i reprezentant Petr Pláteník, se ubytoval v osm hodin večer v hotelu Zvon, možnosti večerního tréninku se vzdal. Poprvé okusí halu českých mistrů dnes v jedenáct hodin dopoledne. Šest a půl hodiny poté už přijde na řadu samotný zápas.


Lídr italské ligy přijel v dobré náladě a zřejmě i s dobrou formou, vždyť z pěti odehraných zápasů prohrál jen dva sety s Maceratou. A jaké jsou cíle Italů? „Do každého zápasu jdeme s tím, že ho chceme vyhrát,“ jen prohodil směrem k novinářům ambiciozní trenér Cunea Bramard.