Na jihu Čech se hrály pouze tři sety, tým exbudějovického kormidelníka Zdeňka Pommera vzdoroval jen ve druhém, když v koncovce srovnal na 22:22 a 24:23. Jihostroj si ale vítězství pohlídal. Díky tvrdému servisu se domácí vždy dokázali po několika úvodních výměnách od papírově slabšíhou soupeře odpoutat a následnou dobrou obranou přidávali bod za bodem. „Moji mladí hráči jsou schopni hrát vyrovnanou hru s každým týmem, v rozhodujících chvílích ale děláme velké množství chyb, které vedou k dezorientaci,“ mračil se po utkání kouč ČZU.

Trenér vítězného celku Petr Brom si pochvaloval kvalitní podání svého týmu. „Chtěli jsme si tím vytvořit tlak, to se povedlo. Následně jsme, vyjma koncovky druhého setu, ubránili bodové balony,“ řekl. Jihostroj byl v útoku bezchybný, diváky zaujal především výborný výkon Argentince Boniniho. „Byl to jeho nejlepší zápas,“ podotkl trenér Petr Brom.

Jihostroj České Budějovice – ČZU Praha 3:0 (17, 23, 14), rozhodčí: Večeřa, Činátl, čas: 75 minut , 600 diváků. Jihostroj Č. Budějovice: Sládeček, Bonini, Pochop, Sukuba, Čajan, Zach, libero Habada – Mach, Michálek, Procházka. ČZU Praha: Malčík, Polóny, Golštajn, Sedlář, Zita, Frynta, libero Pfeffer – Zapletal, Záveský, Pražák. Trenér Zdeněk Pommer.