V jeho tváři se dalo číst velké zklamání ze dvou porážek a hlavně z vlastního výkonu. „Hráči ho dobře znají, takže jsme se na něj připravili a ubránili ho,“ připomněl trenér volejbalistů Českých Budějovic Petr Brom, že do loňské sezony byl Motys oporou právě Jihostroje.

On sám však na své bývalé spoluhráče ani v jednom ze dvou semifinálových duelů zbraň nenašel. „V pátek byl náš nejhorší smečař a dnes hrál ještě hůř,“ zlobil se kouč DHL Jaroslav Tomáš, který Motyse poslal v sobotu na lavičku v závěru 1. setu. Místo něj naskočil Kořistka a od druhé sady smečař Mikula.

„Nechci s Českými Budějovicemi prohrávat. V základní části extraligy jsme s nimi hráli dva zápasy a poradil jsem si s tím. Vyhrát jsem si přál i dnes, ale čím víc jsem chtěl, tak tím víc mi to nešlo,“ kriticky hodnotil svou hru univerzál DHL Ostrava.

„Radek měl letos problémy s ramenem a myslím si, že asi nemá dost natrénováno,“ poznamenal blokař Jihostroje Stanislav Pochop. To ale univerzál Ostravy odmítá. „To určitě ne, čtvrtfinálový zápas ve Zlíně byl v pohodě a po něm jsem celý týden trénoval. Sám nevím, proč se mi nedařilo, ale ruce špatný výkon nepřikládám. Z vlastních chyb se musím poučit a do čtvrteční odvety jít s čistou hlavou. Nic ještě není ztraceno. Bude to těžké, ale pokusíme se poprat o to, abychom sérii vrátili do Ostravy,“ ujistil Radek Motys, že tým ještě boj o finále nevzdal.

Třetí duel se hraje ve čtvrtek na jihu Čech.