Dobřichovice - EGE Č. Budějovice 3:1 (20, 25, -20, 21) – Utkání dvou tradičních nesmiřitelných rivalů zahájila sedma Fučík, J.Pitner, Hřava, Sova, Petr, Plavec, libero Švejcar výborně - náskok zvyšovala do stavu 8:13, po dvou sériích chyb EGE v obraně i útoku vedli domácí 18:16, hned zvýšili na 22:17 a set vyhráli.

Ve druhém setu pokračoval Vodička místo Pitnera. Situace se obrátila, domácí vedli do 13:7, pak po výborných výměnách hosté srovnali na 14:14 a drama pokračovalo : obě strany se střídaly ve vedení do 24:24, ale opět rozhodly dvě tradiční závěrečné chyby EGE.

Do třetího setu zůstal Kozák, Petr a nastoupil Dvořák. Za stavu 4:3 šlo do vedení EGE (4:7) a přes velký odpor soupeře mu již nedalo šanci. Čtvrtý set začali lépe hosté (1:5, 8:12), ale za stavu 11:13 přišly opět série chyb EGE (18:15), od stavu 18:17 hosté již jen dotahovali na rozdíl jednoho bodu, ale domácí si vítězství pohlídali..

U EGE hráli výborně Plavec a Kozák, u domácích Koloušek, Čermák a Vokál.

EGE ČB - Dobřichovice 3:0 (20, 22, 21) – Zápas zahájila sedma Dvořák, Pitner J., Hřava, Sova, Petr, Plavec, libero Švejcar výborně, postupně zvyšovala náskok až na 10:6, pak se soupeři podařilo několik výborných akcí (12:14). Do stavu 19:19 se bojovalo o každý bod, při servisu Petra si hosté hůře přihrávali (24:19) a bylo rozhodnuto.

Ve druhém setu do stavu 13:14 byli lepší hosté, při servisu Pitnera hosté zhoršili příjem a útok (18:14), hosté snížili na rozdíl jediného bodu, ale v koncovce zkazili dva servisy a domácí je přehráli. Třetí set byla do stavu 11:11 velká bitva o každý míč, opět při servisu Pitnera se podařil EGE brejk (15:11), tento náskok po boji EGE již uhájilo.

Dařilo se Petrovi, Plavcovi a Hřavovi, u hostů Poduškovi.
Výsledky: Plzeň-Chomutov 2:3 a 2:3, Brno- S.Město 1:3 a 0:3, Havířov- Uničov 3:0 a 3:1, ČZU Praha - MFF Praha 1:3 a 2:3, Jablonec- Benátky 1:3 a 3:0.

Tento víkend hraje EGE ČB v Praze s ČZU a MFF.