Trenér Zdeněk Pommer, jenž dlouhá léta stál u kormidla jihočeského klubu s asistentem Milanem Šimonkem, převzal tým v polovině loňské sezony, která byla pro Pražany premiérová. Postoupil s ním sice do play off, letos se ale trápí.

Z devíti utkání v nejvyšší soutěži mužů uhrál pouze jedno vítězství, a to s juniorským reprezentačním výběrem. Přitom ve svých řadách má kvalitní volejbalisty – exbudějovický Zita na smeči, na univerzálu Slovák Polóny, jenž vládl bodování v rakouské lize, bývalá opora Ostravy blokař Golštajn, nahrávač Tomáš Malčík nebo Francouz Tupou.

„Budou se na nás chtít chytit, protože se jim v extralize nedaří. Takže o tom, že by nás podcenili, nemůže být řeč,“ tvrdí před dnešním duelem hrající trenér českobudějovického EGE, jenž ještě za Pommerovy vlády v Jihostroji nahrával.

Ten bude mít k dispozici pouze hrstku hráčů. „Mladíci jsou s Jihostrojem v Portugalsku, takže moc variant na střídání nemáme. Ale i tak se s ním popereme, může to být pohledný volejbal,“ nebojí se konfrontace s extraligou.