Jsou tam. V základní části se umístili na třetím místě, ve čtvrtfinále první ligy narazili volejbalisté českobudějovického EGE na šesté MFF Praha. Po velkém boji přes klub z hlavního města postoupili do semifinále, když rozhodující pátý zápas série hrané na tři vítězství vyhráli doma 3:1.

Zatímco MFF nyní čeká jen souboj o konečné umístění (5.–8. místo), EGE narazí v semifinále na rezervu extraligového celku ČZU Praha. První dvě utkání sehrají Jihočeši v hlavním městě, Pražané byli totiž po dlouhodobé části druzí. Série začíná již tento pátek a sobotu, třetí a případně čtvrtý zápas je na programu 6. a 7. března pod Černou věží. Tedy v době, kdy startuje play off Kooperativa extraligy a českobudějovický Jihostroj začíná doma sérii s Příbramí.

V posledním utkání čtvrtfinále Jihočeši potvrdili roli favorita a vyhráli 3:1. „Bylo to zasloužené vítězství,“ podotýká manažer VK EGE Bohuslav Cháb, jenž kvůli trestu René Dvořáka (sledoval utkání z tribuny) vedl tým z trenérské pozice. „S výjimkou druhého setu jsme byli lepší. Kluci bojovali, ale nervozita přinášela občasné chyby na příjmu a při hře v poli,“ dodává.

Spokojen byl s výkonem smečařů. „Sice se nám nedařil útok středem, bohatě to však vynahradili smečaři Plavec, Vodička a univerzál Jan Pitner. Navíc jsme měli účinný servis,“ chválí si manažer.

Fakta:

VK EGE ČB – VŠSK MFF Praha 3:1 (20, -22, 20, 16)

EGE: L. Dvořák, J. Pitner, O. Pitner, Kozák, Plavec, Vodička, libero Švejcar – Brett.

EGE v semifinále:

27.2. 19h ČZU Praha B – EGE
28.2. 14 h ČZU Praha B – EGE
6.3. 19 h EGE – ČZU Praha B
7.3. 17 h EGE – ČZU Praha B
14.3. 14 h ČZU Praha B – EGE

Do semifinále postoupila všechna mužstva, která byla po dlouhodobé části na 1.- 4. místě. Druhou dvojici tvoří vítěz základní části Dobřichovice a Staré Město.