V dalších třech kolech ale přišly první dvě porážky. Nejprve doma podlehlo EGE po pěti setech Havířovu, poté silnému Starému Městu 0:3.
Dnes hraje tým vedený bývalou oporou Jihostroje René Dvořákem na půdě Benátek nad Jizerou, které ještě loni hrály extraligu. Nyní jsou před Budějovickými na třetím místě. V sobotu pak jedou do Jablonce, který ještě letos nepoznal radost z vítězství.


Ještě před začátkem první volejbalové ligy ale EGE vyhrálo jednu ze čtyř skupin prvního kola Českého poháru, čímž si zajistilo postup do vyřazovacích bojů. Ty přijdou na řadu již tuto středu v 18 hodin a nebudou jednoduché. Čeká jej totiž Jihostroj, nejlepší tým loňského ročníku Kooperativa extraligy.

Souboj kamarádů

Zápas bude mít zvláštní náboj, neboť EGE je farmářským klubem účastníka Ligy mistrů a hráči obou týmů se mezi sebou velice dobře znají. První nahrávač farmy Fučík trénuje s Jihostrojem, při zranění Pražáka nyní působí jako dvojka za Sládečkem. Univerzál Pitner a smečař Petr extraligu za Českobudějovický klub také hrávali. Navíc někteří mladí volejbalisté, jako je Emmer, pomáhají při zápasech první ligy. Stejně jako ještě loni univerzál Motys, blokaři Mach s Pitnerem…

Snad nebude exhibice

„Zápas bude hodně vyhecovaný, nebude to ale jako klasické utkání. Spíše to bude zábava, souboj kamarádů,“ podotýká blokař EGE Milan Sova, švagr libera Jihostroje Habady. „Snad to nebude exhibice jednoho družstva, nejsme totiž nyní v takové herní pohodě, abychom předváděli kvalitní volejbal, jaký jsme doposud hráli,“ doufá šestadvacetiletý volejbalista. „Když nebude hrát Standa Pochop, máme šanci,“ směje se.