O víkendu si přivezli volejbalisté českobudějovického EGE z Dobřichovic jedno vítězství. Ve finále první ligy tak mají velice výhodnou pozici před odvetami, které nyní pokračují na jihu Čech.

Cesta za postupem do extraligy začala těsnou prohrou 1:3. „Oba celky předváděly výborný volejbal hodný finále, rozhodly naše drobné chyby v koncovkách zejména na příjmu,“ hodnotil první finálové vystoupení manažer týmu Bohuslav Cháb.

Ve druhém utkání už kralovali svěřenci trenéra René Dvořáka. Vyhráli 3:0 a srovnali tak sérii s vítězem základní části na 1:1. „Byl to výborný a dramatický volejbal s nádhernými akcemi a zákroky v poli a s četnými dlouhými výměnami. Dodrželi jsme taktické pokyny a ubránili útočníky domácích, navíc jsme měli lepší příjem a překonávali se při hře v poli,“ mnul si spokojeně ruce. „Pochvalu zaslouží všichni hráči obou mužstev,“ dodává.

Pokud tedy doma – v pátek v 19 a v sobotu v 17 hodin – dvakrát EGE vyhraje, extraligová příslušnost jej nemine. „Je to velice nadějný stav. Snad se nám to podaří,“ věří Cháb.