Ten si totiž před týdnem při tréninku poranil palec a je možné, že svému týmu bude chybět ještě hodně dlouho. Jeho rekonvalescence by mohla trvat i dva měsíce. Jeho místo tedy zaujme jeden z dvojice mladíků Jaroslav Emmer, Martin Procházka.

Trenér Jihostroje ale mnoho informací pochopitelně prozrazovat nechce. „Není to to pravé růžové. Léčba bude probíhat ze dne na den, uvidíme.“ Čajanovi spoluhráči věří, že se stihne vrátit. „Všichni v to doufáme. Snad se dá dohromady a stihne nastoupit,“ říká blokař Sukuba.

Emmer, nebo Procházka?

V sezoně už Emmer i Procházka dokázali, že nahradit některého ze starších kolegů lze. „Sice to stoprocentní náhrada nebude, ale v těch zápasech, které oba v extralize odehráli, zahráli slušně, dařilo se jim. Věřím, že budou i nyní schopni jej nahradit,“ tvrdí blokař jihočeského celku Michal Sukuba. „Uvidíte, že jim to půjde,“ nepochybuje o svých mladších spoluhráčích nahrávač Michal Sládeček.

Koho pošle jihočeský kormidelník v pátek do prvního utkání proti Příbrami, si Petr Brom nechává pro sebe. „Promyšlené to mám. Jsou dvě možnosti. Buď budeme chtít útočit, v tom případě padne volba na Procházku, nebo budeme chtít mít dobře přihráno. A to by hrál Emmer,“ vysvětluje kouč.

Zvládnou ale vypjatá střetnutí v play off oba mladíci po psychické stránce? „To je dobrá otázka. Je to mnohem větší zápřah. Navíc, když je tým stavěn na sedmi lidech, jde o to, aby se herně i psychicky připravil na to, že se v týmu objeví někdo jiný. Mančaft jim musí více pomoci,“ říká Brom.