„V Rennes jsem strávil dva pěkné roky, ale už to chtělo změnu. Je třeba jít za novým impulzem,“ vysvětluje své kroky. V loňské sezoně se dlouho držel na špici nejvíce bodujících hráčů ligy, s týmem dokonce v polovině sezony vedl tabulku.

Nakonec však skončili šestí. „Dokázali jsme maximum,“ míní Hudeček. V jeho novém působišti by měly být cíle vyšší. „Měli jsme ambice být ve čtyřce, ale francouzský reprezentant Rousier se nedohodl s trenérem, tak uvidíme, jak to dopadne. Je to hodně velké oslabení,“ podotýká.

V Rennes šla většina nahrávek na jihočeského volejbalistu, nyní by se měl útok rozložit na více hráčů. „Doufám, že to bude týmovější. Protože čím týmověji budeme hrát, tím lepší bude výsledek. Vše se ale ukáže až podle souhry s nahrávačem, formy a dalších okolností,“ říká reprezentant.

Bude jich víc

Nabídky měl bývalý tahoun českobudějovického Jihostroje i z jiných koutů světadílu, z Francie se mu ale nechtělo. „Usoudili jsme, že toto je nejlepší řešení. Po ničem jiném jsem ani nekoukal, přeci jen jsme ve Francii zabydlení, bude to pro nás jednodušší, když nás bude doma více,“ sdělil.

Přírůstek do rodiny očekávají Hudečkovi v říjnu. „Ještě ani nevíme, kde budeme bydlet. Kvůli kvalifikaci na mistrovství Evropy se dostaneme do Francie až v září, až na místě budeme řešit bydlení. A asi se poohlédneme po něčem větším, když nás bude víc,“ poznamenal.