Ten má již cestu do Soluně za sebou. Minulý týden ve středu tam prohrál 0:3, když ve vyrovnaném utkání rozhodl dělový servis domácích.
„Doufám, že v naší hale jim tolik nepůjde,“ věří libero Petr Habada, jenž kroutí v Jihostroji šestnáctou sezonu a poosmé hraje evropskou soutěž. Ligu mistrů podruhé.

V pondělí lehce

Včera večer už si vyzkoušel řecký tým českobudějovickou palubovku, ale ne tu domácího Jihostroje. K dispozici měl halu Zemědělské fakulty Na Sádkách, kde si Iraklis lehce hodinu a půl zatrénoval.


Dnes večer už ale nahlédnou do stánku českého mistra, kde sehrají zítra od půl šesté druhý vzájemný souboj. Středeční zápas z českobudějovické Sportovní haly vysílá přímým přenosem program ČT4 Sport, ze záznamu pak druhý den od deseti hodin.


Ještě stále běží předprodej lístků na druhé představení Ligy mistrů ve sběrně sazky a sportky TJ Slavoj pod Černou věží.

Ani zima nevadila

Osmnáctičlenné výpravě, která je ubytována v hotelu Gomel, nevadila ani velká zima, která se přivalila v posledních dnech. „Není to tak hrozné, u nás včera napadl centimetr sněhu,“ informuje šestatřicetiletý kapitán Soluně Andrej Kravárik, bývalý slovenský a řecký reprezetntant. Ten si zahrál v Itálii, v Řecku působí již od roku 1994.