Ze slovinského Mariboru si české volejbalové reprezentantky přivezly tři výhry. V prvním turnaji kvalifikace na mistrovství Evropy, které se v příštím roce uskuteční v Polsku, ani jednou tým trenérky Táni Krempaské nezaváhal. Poradil si se Slovinskem 3:1, s Albánií a Moldavskem 3:0. Byla u toho i Jihočeška Julie Jášová (20), odchovankyně Slávie PF JČU České Budějovice. „Já myslím, že se nám to docela povedlo. Šlapalo nám to jako týmu, naše hra mohla vypadat hezky,“ pochvaluje si debutantka v národním týmu.

„Ale zase na druhou stranu ti soupeři kromě Slovinska nehráli až tak dobře,“ uvědomuje si a dává příklad. „Třeba ten poslední zápas s Albánií byl opravdu špatný, to nešla ani udržet koncentrace. Když vedete 22:10, tak se těžko hraje naplno,“ vysvětluje mladá volejbalistka.

Tréninkové tempo

Zápasy s Albánií a Moldavskem tak měly spíše tréninkové tempo. „Mohli jsme si zkoušet různé signály. Byl to takový trénink. Nechtěli jsme ztratit ani set, ale zároveň si něco nového vyzkoušet. Ale teď v Opavě může být vše jinak,“ vzhlíží již směrem ke druhé a zároveň poslední fázi kvalifikace. Poslední v případě, že český tým zvládne stejně dobře i turnaj v Opavě, kde se nyní připravuje. Našlápnuto má, pokud ale klopýtne a skončí druhý, čeká jej ještě baráž v září. „Myslím, že bychom to mohli zvládnout, na podzim už se nám hrát znovu nechce. Myslím, že si každá z nás uvědomuje, o co jde a že musíme vyhrát,“ říká talentovaná volejbalistka.

Turnaj začíná v opavské hale v pátek, hned úvodní duel se Slovinskem hodně napoví. „Ten zápas bude hodně důležitý. Předtím jsme o nich moc informací neměli, nyní už ale oba budeme mít lepší přípravu. Bude to jiné utkání než v Mariboru,“ tuší libero Slavie Praha Jášová.

A přidat by s větším množstvím informací mohlo utkání i na atraktivitě. „Kdybych si měla vybrat, určitě bych šla na páteční zápas,“ podotýká exbudějovické libero. Navíc v domácím prostředí by mohl reprezentační výběr turnajem proplout ještě jednodušeji. „To možná ano, ale zase se přijdou na nás podívat lidé, které známe, příbuzní, tak snad nebudeme zbytečně moc nervózní,“ doufá Jášová