Únavné cestování po Evropě za araktivními soupeři v rámci Ligy mistrů nyní přibude svěřencům trenéra Petra Broma do extraligového koloběhu. „S tím se ale vypořádáme. Trochu máme strach z té únavy, ale myslím, že to zvládneme,“ tvrdí kapitán a asistent trenéra Jihostroje Stanislav Pochop.

S belgickým Maaseikem, za který před lety hrával i nejlepší český blokař Martin Lébl, se utkají Jihočeši na své palubovce už ve středu v 17.30. „To bude hodně důležitý zápas, dá se říci, že klíčový. V Lize mistrů není lehkého soupeře, Maaseik ale nebude vědět, co od nás může čekat, když něco uhrajeme, bude se nám pak v této soutěži lépe dýchat,“ míní nahrávač Michal Sládeček.

Týden po letošní premiéře v Lize mistrů si českobudějovická výprava odskočí za portugalským mistrem Vitoria SC do městečka Guimaraes nedaleko Porta. „Tam bychom pak mohli překvapit,“ podotýká Sládeček. Ještě předtím ale vyzvou doma Zlín. „Zatím se na Champions league nijak nepřipravujeme,“ tvrdí.

Nic nevypustí

Nadcházející utkání v extralize totiž nebudou jednoduchá, českobudějovický tým je rozhodně nevypustí. „Moc na to nemyslíme, i když se na odměnu za loňskou sezonu opravdu hodně těšíme. Máme před sebou ještě dva těžké zápasy, ke kterým rozhodně nepřistoupíme laxně. Mohlo by se nám to pak vymstít,“ ujišťuje slovenský reprezentant.

Již dnes přijede pod Černou věž brněnský celek, jenž v posledním kole dokázal doma porazit silné Kladno. „Brno je kompletí, rozhodně nám to nedají zadarmo. V Ostravě to zkusíme, tam nemáme co ztratit,“ tvrdí nahrávač Michal Sládeček.

Před kamerami

Repríza loňského finále je i v programu České televize, program ČT4 Sport ji vysílá v sobotu přímým přenosem od půl šesté. Na souboj se již těší jak Jihočeši, tak univerzál Radek Motys. Ten strávil u soutoku Vltavy a Malše šest let, v létě odešel do Ostravy, aby zacelil díru po reprezentačním bomberovi Davidu Konečném.

Jenže až nyní se vrátil do sestavy, téměř měsíc kvůli zdravotním problémům s ramenem nemohl hrát. „Bylo to hrozné, už jsem moc chtěl hrát. Těším se, až sem kluci přijedou a prohodíme pár slov. A rozhodně si neodvezou od nás body,“ vzkazuje na do jihočeské metropole 199 centimetrů vysoký „Ostravak“.

S tím si volejbalisté Ceských Budějovic hlavu nelámou. „Prostě to zkusíme. Chceme vyhrávat domácí zápasy, ale nyní to bude stejné, jako když jsme jeli do Opavy. Nic jsme nečekali a vyhráli jsme 3:0.“