Cesta za obhajobou titulu nezačala pro českobudějovické volejbalisty příliš dobře. V sobotu před televizními kamerami podlehli Kladnu na jeho palubovce po pěti setech 2:3, přitom se mohli radovat ze dvou bodů do tabulky již po tom čtvrtém. Vedli 2:1 na sety a měli dva mečboly – 24:22.

Jenže i to bylo svěřencům trenéra Petra Broma málo. Kladno čtvrtý setbol využilo a v tie–breaku už bylo lepší. „Měli jsme tři možnosti, abychom zápas dotáhli do vítězného konce. Když jsme vedli v prvním setu o osm balonů, když jsme měli dva mečboly…,“ mrzelo po prohraném utkání kouče jihočeského celku.

Hlavou mu vrtá, proč jeho tým udělal tolik zbytečných chyb, které jej stály vítězství. „Udělali jsme velké množství individuálních chyb, než bylo zdrávo. Tolik jsme jich neudělali za celou přípravu,“ zlobil se Brom.

„Navíc jsme přestali přihrávat, protože Kladno vsadilo na servis a vycházel jim. V té chvíli jsme měli ztížený útok středem, blokaři byli využíváni málo,“ dodal. Že by nervozita? „Nevím, zda byli kluci nervózní, ale rozhodly naše individuální chyby,“ zopakoval.

K tomu vázla i českobudějovická spolupráce nahrávače Sládečka s univerzálem Boninim. „Diego splnil úkol, co se týče servisu a bloku, v útoku jsem čekal větší potenci. Kolikrát to měl ale těžké,“ podotkl Petr Brom.

Za úspěchem domácího celku ve šlágru prvního kola stojí především výborná obrana v poli. „A nahrávač Skladaný, který hrál velice dobře, chycené míče hodně dobře spravoval,“ poznamenal trenér Jihostroje.

Kladno – České Budějovice 3:2 (22, –21, –23, 27, 15)

Kladno: Fokt, Skladaný, Linz, Minařík, Sobotka, Svoboda, libero Polanský – Diviš. Trenér Jindřich Licek.

Č. Budějovice: Čajan, Zach, Pochop, Sládeček, Bonini, Mach, libero Habada –Sukuba. Trenér Petr Brom.

Rozhodčí: Fink, Kvarda. Čas: 149 minut. Diváci: 150.