Tentokrát si domácí vytvořili náskok až v polovině setu (16:13). Oba celky dobře blokovaly, na straně hostí opět fungovala na výbornou spolupráce nahrávače Malčíka s univerzálem Rybníčkem, jejichž rychlá hra vedla ke srovnání skóre (20:20, 22:22). Trenér domácích Petr Brom vyslal na obranu na síti místo smečaře Čajana kapitána týmu blokaře Pochopa a ten spolu se Smrčkou vytvořil na síti neprostupnou hráz (24:22). Hosté ale vzápětí oplatili stejnou mincí a srovnali na 24:24, dvě chyby Jihostroje v útoku znamenaly ztrátu prvního setu.

Ve druhé sadě Budějovičtí Opavu k ničemu nepustili. Jejich dělové podání dělalo Demarovým svěřencům velké problémy, nepomohlo ani prostřídání poloviny základní sestavy (16:11, 22:12). Následující set začali velice dobře hosté (2:7, 5:8), ale Jihostroj se opět rozjel a srovnal krok, v koncovce se pak dostal do vedení (21:21, 23:22), když Zach se Sládečkem předvedli každý po jednom výtečném zákroku v poli. Následně dvakrát zablokoval v jedné výměně Smrčka, hosté ukončili set útokem do pásky.

Jihostroj Č. Budějovice – Opava 3:1 (-24, 14, 22, 17)

Rozhodčí: Došlík, Vojtíšek, čas: 100 minut, diváci: 900.

Jihostroj: Sládeček, Motys, Mach, Smrčka, Zach, Čajan, libero Habada – Ventruba, Pochop, Procházka.

Opava: Malčík, Rybníček, Cerha, Sukuba, Milev A., Milev V., libero Kovář – Rodek, Janouch, Scheffczik.

Hlasy po utkání:

Martin Demar (trenér Opavy): „Dnes jsme se zlepšili, dobrým servisem jsme se rozjeli, lehkými balony jsme ale nechali Budějovice dotáhnout. Bohužel rozhodly chybičky v koncovkách vyrovnaných setů. Chtěl bych ale pochválit kluky oproti včerejšku za bojovnost.“

Petr Brom (trenér Jihostroje): „My jsme Opavu k ničemu moc nepustili, od servisu po útok jsme dokázali podat dobrý a kompaktní výkon. Upozorňoval jsem, že soupeř vsadí na servis, to se potvrdilo, nejen v prvním setu ale v celém zápase.“

Jihostroj vede v sérii hrané na tři vítězství 2:0, v úterý se pokusí ukončit čtvrtfinále na palubovce Opavy. Pokud neuspěje, další pokus má ve středu, případné páté utkání by sehrál v sobotu opět ve své domácí hale v Českých Budějovicích.