Moc chce hrát. Prakticky celou sezonu odehrál v základní sestavě, ale nyní je pouze v roli diváka. V situaci, která není příliš příznivá. Jeho tým ve čtvrtfinále extraligy mužů má zatím sérii rozehranou 1:1 na zápasy, v pátek a sobotu (18) pokračuje v Příbrami.

Pokud by českobudějovický Jihostroj prohrál obě utkání, sezona pro něj skončí. I proto mu chce bývalý slovenský reprezentant Miroslav Čajan pomoci. Před dvěma týdny jej při tréninku trefil do palce na pravé ruce spoluhráč Zach a poslal jej na marodku. „Měl jsem natržené kloubní pouzdro,“ vysvětluje Čajan, jenž už jednou měl stejný palec vykloubený.

Už po prvním utkání s Příbramí ale prohlásil, že chce hrát. „Už začal trénovat, ale bolí ho to. Mluvil jsem s ním, zkouší to, moc chce hrát. Je to zkušený hráč, jeho kvality by nám pomohly,“ říká manažer Jihostroje Zdeněk Scheichl.

V pondělí začal třiatřicetiletý smečař trénovat a vypadá to, že už v pátečním třetím utkání čtvrtfinále proti Příbrami by mohl nastoupit od začátku v základní sestavě. „Chtěl bych hrát. Uvidíme, jak se to vyvine. Bolelo mě to při tréninku dost, s tím jsem ale počítal,“ poznamenal Miroslav Čajan.

V úterý odpoledne už trénoval víceméně na plno. „Vzal jsem si něco proti bolesti, už jsem si na to zvykl. Kromě pinkání prsty mohu dělat vše. I smečovat. Kdyby se to dál hojilo, jako do teď, bylo by to dobré. Není se proč šetřit,“ informuje. Pokud se nic nestane, měl by tedy hrát už v pátek. „Když už jsem začal trénovat, budu hrát. Uvidíme, jak to půjde na bloku, to bude asi nejhorší,“ dodává opora Jihostroje.

Autobus pro fanoušky

Volejbalový klub Jihostroj České Budějovice nabídl svým příznivcům možnost vycestovat na zápasy do Příbrami společným autobusem, ten se ale nakonec zřejmě nevypraví. „Zatím jsou přihlášeni dva lidé, vypadá to, že autobus nepojede,“ sdělil manažer klubu Zdeněk Scheichl. Ti, kteří by chtěli využít možnosti a za 200 Kč (v ceně je i vstupenka za utkání) vycestovat do Příbrami, se mohou přihlásit na volejbalcb@nex〜tra.cz nebo na tel. 602 547 625.