K prvnímu přípravnému zápasu dorazil tým zkušeného trenéra Jaroslava Tomáše s menším zpožděním, oproti původní plánované jedenácté hodině tedy rozhodčí zavelel k začátku utkání o půl hodiny později. V roli nekompromisního a nestranného arbitra se představil trenér domácího mužstva Petr Brom.

Už od úvodu jeho svěřenci určovali tempo zápasu, první set skončil těsným vítězstvím domácích 25:22. I následné dva sety patřily především Jihočechům, kteří vyhráli druhou sadu s tříbodovým náskokem, ve druhé přidali ještě další čtyři. Následoval zkrácený set, tie break, ve kterém i tentokrát zvítězili úřadující mistři nad těmi loňskými – 15:13. Na hřišti se postupně vystřídali všichni, každý ze tří nahrávačů (Sládeček, Pražák, Fučík) si odehrál alespoň jeden set. Jen Smrčka se ve stánku jihočeských volejbalistů mihnul a odjel potrápit své tělo do posilovny, na druhé utkání si vyměnil roli s dobře hrajícím Machem.

Vítězství se počítá

„Jsou tam ještě stále chyby v útoku i v obraně. Budu muset těm mladším znovu vysvětlit a nakreslit, jak bránit, jak správně blokovat, kde stát v poli,“ zhodnotil trenér Brom. Ostrava přijela kompletní, jen bez Přemysla Kubaly, který se věnuje plážovému volejbalu a do přípravy se zapojí později. „Hráli víceméně kompletní, každé vítězství se počítá,“ dodává kouč Jihostroje. „Pořád jsou to jen přípravné zápasy, kdy dojíždíme fyzický blok celé přípravy. Někdo si zahrál více, někdo méně,“ poznamenal. Zato ostravský trenér Tomáš se sestavou nemíchal skoro vůbec.

Odpolední utkání skončilo nerozhodným výsledkem 2:2. Rozhodující pátý set hrát Ostravští nechtěli. „Ve druhém setu jsme ztratili koncentraci, dělali jsme chyby, které by se stávat neměly. Nedařilo se nám ubránit univerzála Konečného,“ řekl po utkání trenér Brom.