Odpolední čtvrtá hodina odstartuje turnaj čtyř týmů, které se sejdou ve čtvrtek ve Sportovní hale. Kromě domácího Jihostroje se zde předvedou ještě dva zástupci z domácí nejvyšší soutěže – severočeské Ústí nad Labem a příbramští Kocouři.

Přijede Ulč

Těm se v předsezonních turnajích daří, s Jihostrojem mají kladnou bilanci. „Vždy to s nimi bylo o koncovkách. Ve své hale budou nebezpečným soupeřem. Uvidíme, zda jim to vydrží, nebo pro ně dopadne sezona jako minulý rok,“ připomíná trenér Petr Brom, že i loni Příbramští v přípravě hráli dobře, později jim ale v lize došla šťáva. Středočeský tým přijede i s nahrávačem Ulčem, jenž ještě loni vybojoval pod Černou věží s Budějovicemi titul mistra republiky.


Severočeši budují mladý tým. „Uvidíme, jak se jim změnil kádr. Skládají ho prý z vlastních odchovanců,“ tvrdí trenér. Až z Polska dorazí prvoligový celek Bialsko Biala. Ten minulý víkend hostil také turnaj, jehož vítězem byli právě Jihočeši. „Je to mladý, perspektivní tým, který, když dojde k rozšíření, bude hrát extraligu.“


Dvoudenní akci načne úderem čtvrté hodiny střetnutí mezi Příbramí a Jihostrojem, následuje duel mezi Ústím a polským klubem. Zítra pak od půl desáté změří síly Severočeši s Kocoury, následně domácí s Bialou, Příbram – Biala a nakonec Jihočeši s Ústím. „Pevné časy jsou jen pro první zápasy, začátky těch ostatních se budou odvíjet od toho, kdo jak dohraje,“ informuje trenér Brom. Ten si přál původně jiné obsazení turnaje. „Chtěl jsem jiné týmy, bohužel to nevyšlo. Oslovili jsme Němce, Rakušany a ještě jeden manšaft z Polska,“ podotýká.

Sestavu neprozradí

Poslední tažení v Bialsko Biale se vydařilo zejména Radku Motysovi na univerzálu. Řekl si tak o místo v základní sestavě, nebo se ještě bude muset s Ventrubou poprat o jedno ze sedmi míst na hřišti? „Celý turnaj hrál velice dobře. Ventruba začal špatně, pak se zlepšoval. Nebudu zatím prozrazovat, kdo z nich bude nebo nebude hrát,“ reaguje na otázku Brom.


Rozhodnuto není ani mezi blokaři. „Pitner šel výkonnostně nahoru, ale pořád mu kapánek chybí výkonnost Smrčky, Macha nebo Pochopa. Budu se snažit je točit v sestavě, protože díky tomu, že hrajeme tři soutěžě – Ligu mistrů, extraligu a Český pohár, to bude hodně velká zátěž.


Mezi smečaři je situace jasnější. Zach, Čajan, junior Emmer. Případně může zaskočit i Motys, který na smeči začínal.

Zatím ještě trénují

I když odpoledne už nastoupí k utkání, dopoledne čeká českobudějové volejbalisty dopolední trénink. „Bude to už takový předzápasový rytmus. To znamená, že si vyzkoušíme servis, útok… Jako před zápasem,“ informuje Brom.