Na domácí celek vlétli, první bod utkání zaznamenal univerzál Motys. K němu se přidal výbornými zákroky v poli Habada a skóre narůstalo hlavně na straně Budějovic – 1:4, 3:7. To už ale trenér Liberce Vladan Merta nabádal své svěřence při oddechovém času ke klidu. Za stavu 7:9 poprvé střídal nevýrazného smečaře Ticháčka. Při skóre 8:13 šel ze hřiště nahrávač Šimeček, který nezačal zápas zcela dobře.

Když univerzál Motys ještě zaznamenal eso, bral si Merta podruhé time out – 12:17. Za stavu 15:21 po zkaženém podání a dvou chybách Zacha v útoku se Liberečtí posunuli na rozdíl tří bodů, při Dittrichově podání, kdy se na příjmu dvakrát nezadařilo českobudějovickému Čajanovi, se přiblížili na bod jediný – 20:21. Skvělá obrana Jihostroje a aut exreprezentanta Poláka dopomohly k úspěšně zvládnutému konci. Pětadvacátý bod zaznamenal Smrčka blokem.

Polák ven

Stejně jako v prvním, tak i v úvodu druhého setu se nemohl na síti prosadit Polák, a tak útočil hlavně blokař Dittrich středem sítě. Neustále se oba týmy přetahovaly v jednobodovém vedení, za stavu 7:6 pro hosty nahradil na univerzálu Vencovský Poláka. Severočeši se následně dostali do dvoubodového vedení, jihočeská obrana ale opět slavila úspěch – 12:14. Do koncovky šla s tříbodovým náskokem Dukla, Zach se nedokázal prosadit v útoku, a tak jej nahradil osmnáctiletý Emmer – 21:18. Ani ten ale nepomohl svému týmu, Liberec set nepustil.

Už v polovině třetího dějství měl trenér Jihostroje vybrané oba oddechové časy – 13:7. Útok úřadujících mistrů byl ustrašený, Zacha opět nahradil Emmer. Výborný výkon podával libero Habada, ani to však nepomohlo. Dukla neustále zvyšovala – 16:12, 20:15, 23:17, set zakončil autem na podání Sládeček.

Dařilo se Pitnerovi

I ve čtvrtém setu zůstal na palubovce Pitner, který v předchozím dějství nahradil Macha. A vedl si dobře, dosud téměř bezchybného Dittricha na bloku trápil více než jeho předchůdce. Navíc se opět začal po výpadku ve druhém a třetím setu dařit příjem libereckého servisu, útočníci Budějovic tak měli snažší úlohu– 9:15, 10:20. Naopak Liberečtí měli jen dvacetipětiprocentní úspěšnost, do tie breaku poslal svůj tým blokem Ventruba.

Pátý set byl od počátku vyrovnaný – 4:4, 6:6, strany se točily za stavu 8:6 pro domácí. Ti měli neustále mírně navrch, Čajanova bomba po lajně a Ventrubovo zkrácené podání vedlo ke srovnání skóre na 13:13. První mečbol odvrátil Smrčka středem sítě, následně ale Čajan zkazil podání. Poslední se v utkání dotkl míče budějovický Habada, kterému dal mladík Veselý eso.