Favorit skupiny B Ligy mistrů? Dynamo Moskva. Podle hráčů, trenéra i ostatních volejbalových znalců je tým z hlavního ruského města i jedním z adeptů na celkové vítězství poháru pro mistra evropských mistrů. „Bude to nesmírně atraktivní tým pro diváky. Rusové hrají skvělý volejbal, naši fanoušci se mají na co těšit,“ míní libero Petr Habada.

S SC Vitoria ze severoportugalského městečka Guimaraes i s belgickým Maaseikem by se českobudějovický Jihostroj měl poprat o druhé postupové místo do dvanáctičlenného play off. „Dynamo Moskva je prakticky ruský nároďák,“ tvrdí bývalý český reprezentant Petr Habada, který na postu libera patří v budějovickém dresu k nejzkušenějším hráčům tuzemské extraligy. „Před časem jsme se setkali s jiným belgickým týmem Roeselare, s Maaseikem bychom papírově mohli hrát, stejné je to s Portugalci, ale ty znám jen z reprezentační scény.“

Myslí na postup

Habada věří, že oproti loňskému ročníku, kdy Budějovice prohrály ve skupině všechny zápasy s Cuneem, Cannes a Iraklisem Soluň, letos může český mistr myslet dokonce na postup. „Podle papírových předpokladů to opravdu vypadá lépe než loni, ale v Lize mistrů nejsou slabí soupeři,“ ví dobře.

„Sportovně to není špatná skupina, podle mě jsou soupeři hratelní, určitě máme víc šancí než loni,“ uvedl po losování skupin manažer Zdeněk Scheichl.
Los Ligy mistrů co nejrychleji zjišťoval ještě nedávno univerzál Jihostroje Radek Motys. Ten již od května patří Ostravě. „To Dynamo klukům vůbec nezávidím. Možná to bude pro diváky atraktivní, ale hrát proti těm ruským strojům nebude jistě vůbec snadné,“ podotýká druhý nejlepší univerzál loňského extraligového ročníku.

Stejně jako jeho bývalý spoluhráč Petr Habada se i Motys domnívá, že s ostatními soupeři by to mohl být vyrovnaný souboj. „Bude záležet, jak se klukům povedou domácí zápasy,“ soudí.

Má radost

Velkou radost udělal vídeňský los trenéru Bromovi. Ten se na návrat do Belgie, kde působil, těší. „Jsem rád, že mi přání vyšlo, ale ještě více byl spokojený, kdybychom dostali Roeselare, kde je u týmu můj kamarád, se kterým jsem v Belgii prožil dva roky,“ poznamenal lodivod jihočeského klubu. I on hodnotí skupinu jako přijatelnější než v minulém ročníku. „Pro nás je šance něco uhrát větší, soupeři jsou hratelnější“ tvrdí kouč Petr Brom.

Podepíše na jihu?

Již v úterý se v jihočeské metropoli ukáže argentinský volejbalista Diego Bonini. Na zkoušku by se zde měl ukázat trenéru Bromovi na třech trénincích ve Sportovní hale, ve středu by se mělo rozhodnout, zda Jihoameričan s reprezentačními zkušenostmi v týmu českého mistra zůstane nebo ne. Klub a především trenér má o hráče velký zájem.

Program Jihostroje ČB v Lize mistrů:

1. kolo (5. listopadu): Č. Budějovice - Noliko Maaseik

2. kolo (12. listopadu): Vitoria SC - Č. Budějovice

3. kolo (10. prosince): Dynamo Moskva - Č. Budějovice

4. kolo (17. prosince): Č. Budějovice - Dynamo Moskva

5. kolo (14. ledna): Č. Budějovice - Vitoria SC

6. kolo (21. ledna): Maaseik - Č. Budějovice.