Pět nejvyšších volejbalových soutěží budou moci příznivci hry pod vysokou sítí sledovat u soutoku Vltavy a Malše. Vedle extraligy mužů, juniorů a kadetů budou moci fandové vyrazit i na zápasy kadetek a juniorek Madety.


Dobrý krok
Rozrůstání volejbalové rodiny se svěřencům trenéra Petra Broma líbí. „Je to velice dobrý krok. Co se týče klubu, který je hodně proslavený, je to jedině dobře. Může to přinést jedině pozitivum,“ míní dirigent mistrovského sboru Michal Sládeček.


Slovenský reprezentant se prý přijde rád podívat na zápasy VK Madeta. „S děvčaty se potkáváme v hale, určitě se na ně přijdeme podívat, bude–li možnost,“ tvrdí. První možnost bude mít 4. října, kdy přijede v rámci extraligy juniorek na jih silný Olymp Praha.


Mladší děvčata Madety odstartují svou soutěž ve stejný den a na stejném místě, prvním soupeřem týmu Josefa Lundáka a Františka Böhma bude v extralize kadetek Lokomotivu Plzeň.


Na mistry v 17:30
Všechna domácí utkání úřadujících mistrů republiky budou letos začínat v 17:30, oproti minulému ročníku tedy došlo k posunu o půl hodiny. První domácí utkání sehraje Bromův tým až ve třetím kole. Čtvrtý říjnový den přivítá na své palubovce ČZU Praha, celek vedený trenérem Zdeňkem Pommerem.

Ještě předtím se v přímém přenosu programu ČT4 Sport představí již tuto sobotu na Kladně (17:25), na půdě třetího celku loňského ročníku Kooperativa extraligy. Mezitím si ještě odskočí do Nymburka (28.9.) na zápas s juniorskou reprezentací.