A trenér Českých Budějovic Petr Brom si připravil pro své svěřence podobný program, jako v předchozích dvou „zlatých letech“. „Vím podrobně, co jsme dělali loni a předloni, letos to bude zhruba stejné,“ říká kormidelník dvojnásobných šampionů.

Blok fyzické přípravy, kdy dostávali jeho hráči pořádně do těla, pomalu končí. Do startu vyřazovacích bojů zbývají dva týdny. „Tento týden se nebudeme až tolik věnovat volejbalovým činnostem, přejdeme na nácvik jednotlivých věcí, které musíme vylepšit. Příští týden už bude směřovaný na Příbram,“ informuje Brom.

V rámci přípravy jihočeský celek sehraje koncem týdne doma utkání s Brnem, které se do play off prokousalo z osmé příčky. Jihostroj skončil třetí, s čímž jeho trenér je spokojen. „Při vyrovnanosti soutěže, a to už jsem říkal, kdy mezi prvním a pátým jsou jen dva body rozdíl, je to dobré. Může nás třeba mrzet prohra s Kladnem a Ostravou, ale je to lepší, než být čtvrtý nebo pátý,“ podotýká.

S tím, že bude v prvním kole play off soupeřem Příbram, kouč příliš nepočítal. „Kalkulovali jsme trochu jinak. Ale to si nevyberete. Jak já říkám, čtvrtfinále je nejtěžší, co může být, protože musíte potvrdit roli favorita a postoupit. I když, kdo bude favoritem, jen těžko odhadovat. Ale nejen u nás. Při pohledu na tabulku je to sice zřejmé, ale ani jedno čtvrtfinále nebude jednoduché,“ míní trenér mistrovského celku.

Příbramští Kocouři Jihostroj v sezoně několikrát potrápili, na vzájemný souboj se prý už těší. „Oni to berou hodně prestižně, mluví o tom jako o derby. Pro nás je to nepříjemný soupeř. Po několika letech jsou v play–off, nemají co ztratit, budou hrát uvolněně. Bude to těžké,“ usuzuje.

DVOJICE PRO PLAY–OFF:

Kladno - Brno, Ostrava - Zlín, Jihostroj ČB - Příbram, Opava - Liberec

*Ústí nad Labem, ČZU Praha a Benátky nad Jizerou hrají baráž