Na čtyřech frontách začnou v pátek velké boje. Ve volejbalové Kooperativa extralize mužů totiž startují čtvrtfinálové série, jedna z nich i v jihočeské metropoli. Českobudějovický Jihostroj coby třetí tým základní části přivítá šestou Příbram.

Podle trenéra úřadujících mistrů Petra Broma přichází nejdůležitější a nejtěžší část sezony. A má pravdu. V případě, že jeho svěřenci přes příbramské Kocoury v sérii hrané na tři vítězství nepřejdou do semifinále, sezona pro ně skončí. „Musíte potvrdit roli favorita a postoupit. I když, kdo bude favoritem, jen těžko odhadovat,“ podotýká.

Trenér Příbrami Jan Svoboda je rád, že se začíná na palubovce Jihostroje. „Já osobně začínám play off raději venku. Mám zkušenosti s tím, že větší tlak je na hráče v domácím prostředí.“

O tom, kdo bude v souboji favoritem, má jasno bývalý nahrávač Příbrami i Českých Budějovic Dan Rosenbaum. „S ohledem na výsledky v základní části mají víc šancí Budějovice,“ míní. „Pro Příbram jsou podle mne Budějovice vůbec nejpřijatelnějším soupeřem, jakého mohla dostat,“ přidává příbramský volejbalista i osobní postřeh.

Zranění

Budějovičtí se budou muset ve čtvrtfinále obejít bez zkušeného smečaře Miroslava Čajana, ani Příbram však nemá kompletní kádr. „Anděla máme zraněného, Hýský chyběl dva měsíce, Čížek měl potíže od půlky prosince, ještě není doléčený. A k tomu tradiční záležitosti okolo viróz,“ informuje trenér Středočechů.

Fanoušci se mohou těšit na konfrontaci zahraničních posil. Budějovice využívají služeb Argentince Boniniho, Příbram spoléhá na smečařskou potenci šikovného Američana Burrowa. Ten se podílel na mistrovském titulu v Ostravě v roce 2006.

Zajímavý souboj to bude pro příbramského odchovance Vojtěcha Zacha. „Už to neberu tak prestižně, ale moc se mi to nelíbí,“ tvrdí smečař Budějovic. Nelíbí se mu to asi i proto, že jeho bývalý klub to na Jihostroj umí.

Spát tu nebudou

Pod Černou věží středočeský celek nezůstává, po prvním utkání se vrací domů. „Budějovice nám sdělily, že mají obsazenou halu. Jejich povinností není dát nám ji k dispozici,“ podotýká Svoboda. V českobudějovické Sportovní hale totiž hrají extraligu junioři VK ČB. Jako začátek boje to však nevidí. „Tak bych to neviděl, jen konstatuju, že jedeme po zápase domů, trénovat budeme v Příbrami. Do Budějovic to od nás není daleko.“

Jak ve čtvrtfinále:

  6.3.  17:30 ČB – Příbram
7.3.  17:30 ČB – Příbram
13.3.  17:00 Příbram – ČB
14.3.  17:00 Příbram – ČB
19.3.  17:30 ČB – Příbram

Hraje se na 3 vítězná utkání