Ve velmi vyrovnaném letošním ročníku nejvyšší volejbalové soutěže mužů není o překvapení nouze, každý může porazit každého, a tak ani Jihostroj nejede do hlavního města s tím, že si odveze dva body za výhru. Favoritem ale bude. „Je to náš druhý zápas v řadě venku, bude hodně těžký. Mají za sebou pár překvapivých výsledků, musíme je už od začátku dostat pod tlak,“ říká trenér Brom směrem k soupeři.


„Budějovice jsou určitě favoritem, ale máme velkou šanci, když teď prohráli v Ostravě,“ míní Robert Mifka, českobudějovický odchovanec ve službách ČZU. Z pozice nahrávačské jedničky dirigoval svůj tým v posledních dvou pětisetových zápasech do úspěšného konce. „Porazili jsme Kladno a Ústí, ty jsou v tabulce výš než Ostrava. Jihostroj přehrát také můžeme, když se to podařilo i Ostravským,“ věří osmadvacetiletý volejbalista, jenž se prý na utkání se svým mateřským klubem dost těší.

Lamoise táhne

„Máme jim co oplácet,“ říká. V prvním kole totiž na jihu Čech neuhráli Pražané ani set. „Ale více se soustředíme na sobotní zápas se Zlínem. Tam musíme vyhrát,“ podotýká Mifka.


ČZU bude oslabeno o australské reprezentanty – libera De Salvu a smečaře Earla, kteří plní povinnosti v národním dresu. Svou sílu prý ale tým neztratí. „Jsme dobře poskládaní, naší předností je bojovnost.“ Hlavní zbraní Středočechů je francouzský univerzál Lamiose. „To je tahoun, jakým má univerzál být,“ říká Mifka. „Jemu družstvo hodně věří, těžké balony hrají přes něj,“ podotýká trenér Jihočechů Petr Brom. „Ale i Zitovi, když se daří, je tahounem,“ dodává.