Letos naposledy se úřadující čeští šampioni představí v domácí nejvyšší soutěži. Volejbalová Kooperativa extraliga má o víkendu na programu poslední kolo, v něm se v sobotu (19) českobudějovičtí volejbalisté střetnou s týmem z hlavního města – ČZU Praha.

V prvním vzájemném utkání si tým trenéra Petra Broma poradil s Českou zemědělskou univerzitou doma hladce 3:0 (17, 23, 14). Od té doby vyhráli Pražané pouze dvě utkání – s juniorskou reprezentací 3:0 a před čtrnácti dny s Ústím nad Labem.

Tým z Prahy, vedený zkušeným kormidelníkem Zdeňkem Pommerem, od léta doplácí na širokou marodku. Dlouhodobě vypadl ze sestavy francouzský smečař Vitaly Tupou, jen střídavě se v sestavě objevuje nejzkušenější hráč Luboš Zita, bývalá opora českobudějovického klubu.

Na čas svůj tým oslabili další hráči základní sestavy, nahrávač Malčík, smečař Frynta nebo univerzál Polóny. „Na tohle všechno se nemůžeme vymlouvat, během podzimu nás hlavně srážely výkonnostní výkyvy,“ říká druhý trenér ČZU Milan Fortuník. Nyní by měl mít k dispozici kompletní kádr.

Nic lehkého tak jihočeský celek nečeká. „Potrápili Kladno, vyhráli s Ústím, navíc jejich hala není zrovna příjemná na hraní, bude to těžký a hlavně hodně důležitý zápas,“ říká nahrávač Michal Sládeček, jenž by měl začít na střídačce a krýt záda mladému Dvořákovi. Natažené stehno, kvůli kterému nedohrál utkání s Dynamem Moskva, by rád šetřil. „Už se to táhne déle. Bolí to, netrénoval jsem ani naplno, neskákal jsem. Kdyby to hořelo, jsem připraven,“ tvrdí.

Doufá však, že to jeho mladší kolega zvládne. „Věřím klukům, že vyhrají. Už se všichni těšíme na Vánoce, až bude chvíli volno. Snad to kluci zvládnou a budeme mít klidné Vánoce. Bude to ale těžké, ČZU nemá co ztratit,“ opakuje. Při pohledu na tabulku by Jihostroj měl bodovat.