V loňském ani letošním ročníku nejkvalitnější evropské klubové soutěže – Lize mistrů nevyhráli českobudějovičtí volejbalisté zatím ani jednou. A podle papírových předpokladů by tomu nemělo být jinak ani po dnešním utkání s Dynamem Moskva.

Cuneo, Soluň i Cannes byly před rokem nad síly Jihostroje, stejně tak minulý měsíc doma belgický Maaseik (0:3) a Vitoria SC v Portugalsku (2:3). Tým, který je tvořen převážně reprezentanty Ruska, ale i jedním Brazilcem a Argentincem, by neměl být pro českého mistra žádným lehkým soustem.

Bookmakeři vypsali na výhru domácího celku kurs 1,01, zatím co na úspěch českého týmu 15. Menší šance ve třetích zápasech Ligy mistrů už nemá podle odborníků nikdo.

To ale českobudějovickým mistrům vůbec nevadí. „Hrát se dá s každým, jsou to jen lidé jako my,“ tvrdili ještě před odjezdem.

A nic se na tom nezměnilo ani po příletu do hlavního města ruské velmoci. „Jsme naladěni celkem pozitivně, na zápas už se moc těšíme,“ hlásil po příletu smečař Vojtěch Zach z moskevského hotelu, kde se Jihočeši ubytovali. „Otázka je, jak to bude vypadat na hřišti.“

Dějiště dnešního utkání je nedaleko místa, kde stráví dvě noci. „Jsme patnáct minut od haly, stejnou dobu jsme absolvovali cestou z letiště do hotelu,“ informoval.  Náladu volejbalistům pokazilo jen nevlídné počasí. „Z hezkého počasí jsme přiletěli do hrozného humusu. Prší tu, všude je to nehezky šedivé a je tu pět stupňů,“ mračil se smečař Jihostroje.

Dvě hodiny po příletu absolvovali svěřenci trenéra Petra Broma trénink v místní hale, stejně tak i dnes v jedenáct dopoledne. „Ubytování je v pohodě, teče teplá voda, takže jsme spokojení,“ smál se Zach.

Bude se smát i ve středu večer po těžkém utkání s ruskými bohatýry?