Letos naposledy se pod Černou věží představí evropský velkoklub. Ve středu hostí českobudějovický Jihostroj v Lize mistrů od půl šesté Dynamo Moskva, podle trenéra Petra Broma je ruský tým špičkou volejbalového ledovce.

Vedoucí celek jedné z nejlepších, ne–li té nejlepší evropské soutěže přijede už dnes, v poledne by měl dorazit na pražské letiště, po přesunu do hotelu v centru jihočeské metropole mají v plánu trénink v hale českých mistrů v půl sedmé večer. Ve středu před zápasem pak od 11 do poledne. A pak přijde na řadu samotné utkání.

Na představení ruských obrů a Jihostroje už se těší nejen jihočeští fandové, ale i sám lodivod. „Jestli lidé přijdou, bude to pro ně velká atrakce. My se budeme snažit vzdorovat, ale je tam opravdu velký rozdíl mezi námi,“ tvrdí.

Ruský tým je plný sebevědomí. V Lize mistrů letos ještě neprohrál, věří, že bude pro letošek králem kvalitní evropské soutěže. V Českých Budějovicích rozhodně nebude chtít prohrát.

Byli překvapeni

V Moskvě Českobudějovičtí neměli na výhru nárok, argentinsko–brazilsko–ruská reprezentace je smetla ve třech setech. „Ale všichni bojovali, dokonce i mladí se zapojili, snažili jsme se zahrát každý balon, ale síla domácích se projevila.“

Na kvalitu Dynama byli prý připraveni. „Dokonce jsme ale ještě byli překvapeni, jak vysoká kvalita je proti nám. Je to špičkový tým. Když jsme se s nimi bavili, říkali, že chtějí vyhrát všechno. Minulý týden uhráli ruský Superpohár, v plánu mají ještě triumfovat v Lize mistrů a domácí soutěži,“ sdělil kormidelník.

Každý bod, i když jich nebylo moc, byl pro jeho svěřence úspěchem. „Když něco proti takovému soupeři uhrajeme, je to jen plus. Do toho jsme s tím šli,“ říká Brom. „Nechci je pořád vychvalovat, ale už jsem toho viděl dost a takhle silný klubový tým ještě ne. Vědí to o sobě, říkali, že ani italské kluby je ohrozit nemohou. Ve středu se bude opravdu na co dívat,“ zve všechny sportovní fanoušky na středu do českobudějovické Sportovní haly.

Dynamo Moskva zatím v Lize mistrů ani jednou neprohrálo a skupinu B vede před portugalskou Vitorií, která porazila v posledním utkání Maaseik.

Předprodej vstupenek na středeční utkání stále probíhá ve sběrně Sazky v ulici U Černé věže, na Ligu mistrů neplatí permanentky vydané pro extraligovou sezonu.