V 17 hodin zde sudí výdechem do píštaly zahájí duel mezi prvním a třetím týmem tabulky. Tím prvním je Kladno, mladý tým se středních Čech. Před sezonou se v klubu nekasali žádnými přehnanými cíly. „Chceme se dostat do play off,“ prohlašovali. Po čtyřech úvodních zápasech jsou ale lídry nejvyšší české soutěže, jejich smečaři jsou v popředí nejvíce bodujících hráčů. Jihočech ve službách Volleyball.cz Kladno Martin Böhm je třetí, univerzál Marel statistice dokonce vévodí.


Velkou zásluhu na tom má slovenský reprezentační nahrávač Braňo Skladaný. Ten ale v posledních dvou utkáních chyběl, nahradil jej sedmatřicetiletý Holčík. „Včera už byl k dispozici, vypadá to s ním dobře. Ale ještě netrénoval, tak není jisté, zda nastoupí,“ informuje asistent trenéra Svobody Milan Hadrava. „Holčík je zkušený nahrávač, v něčem Braňa nahradí, v něčem ne, každý má jiný styl,“ podotkl.


„Chybět nám bude také libero Polanský a jeden smečař ze základu,“ prozradil bývalý reprezrentační smečař. S jakým cílem tedy do jihočeské metropole soupeř přijede? „Bude dobré, když podáme solidní výkon. To ale neznamená, že nechceme vyhrát! Normálně bych řekl, že vyhrajeme. Nyní říkám: hlavně aby to byl hezký volejbal pro diváky. Doufám, že si příjdou na své.“


Ví ale, že to nebude jednoduché. „Základní sestava je dost poznamenána, navíc jsme mladý tým, nejsme tak zkušení jako Budějovičtí,“ uvědomuje si Hadrava.


Právě zkušenost je podle něj velkou zbraní Jihočechů. „Je to hodně vyzrálý tým, který má v osobě Standy Pochopa velkou zkušenost. Ten jí v minulém roce předal ostatním,“ míní asistent trenéra. „Ostatní tak nabyli oproti loňsku více sebevědomí a právě i té zkušenosti.“