Letos se úřadující mistři střetnou s vicemistry již v semifinále. To začíná v pátek a v sobotu v Ostravě, jihočeská metropole uvidí souboj titánů 2. a 3. března. „Už aby to začalo. Už se moc těšíme, já asi nejvíc. Podívám se zase do Budějovic, kde to mám rád,“ říká „exbudějovičák“.

S tím, že se na něj taktika trenéra Petra Broma zaměří, počítá. Vůbec ale nebere semifinále jako souboj Jihostroj versus Motys. „Budějovice mám stále v srdci, byl to můj první extraligový tým a strávil jsem tam spoustu let. Ale nyní hraju proti nim. A jak já, moji spoluhráči i kluci z Jihostroje chceme postoupit do finále,“ tvrdí opora Ostravy.

V týmu DHL měl zalepit díru po reprezentačním bombarďákovi Davidu Konečném, jenž odešel do Francie. „To, že Konečný odešel, jim jistě pomohlo. Radek tam má ale stejnou roli a vede si neméně dobře,“ chválí svého bývalého spoluhráče, nyní soupeře, smečař Vojtěch Zach.

Ostravští si věří

Na jihočeskou skvadru si Ostravští věří. „Máme s nimi kladnou bilanci. Víme, že play off je jiná soutěž, ale je to pro nás trochu uklidňující prvek. Navíc začínáme doma, to není vůbec špatné,“ říká Motys.

On sám musel během sezony dvakrát odpočívat kvůli ramenu. To jej zlobí stále a až skončí soutěž, půjde na operaci. „Ted se mám fajn. Připravujeme se na Budějky, dolazujeme formu. Rameno bolí, ale zlepšuje se to. Uvidíme, co s tím udělají dva zápasy,“ má přece jen obavy.

Při tréninku se ale nešetří. „Smečuju naplno, vypadá to dobře. Termín operace už mám, to se bude řešit až všechno skončí. Nikdo ani pořádně neví, co s tím mám, to se uvidí, až mi to otevřou,“ informuje loni druhý nejlepší hráč extraligy. „Nicméně by to nemělo mít vliv na mou kariéru,“ dodává.

Těžko odhadovat

Zatím co Ostrava přehrála ve čtvrtfinále Zlín 3:0 na zápasy a měla tak více času na odpočinek, českobudějovický tým využil všech pět utkání, než se dostal mezi nejlepší čtyři české kluby. Zda by bylo výhodou mít nějaký ten den navíc, nebo zda nervydrásající a nejvyrovnanější série Českobudějovické nakopla, se teprve uvidí. „To je další z neznámých před touto sérií,“ míní smečař Jihostroje Zach.

„Nevíme, jak moc Zlín Ostravu prověřil. Nevíme, jaký vliv bude mít na nás pětizápasová bitva. Můžeme být rozehraní, může nás to uvolnit v tom, že víme, že jsme udělali velký krok. Těžko odhadovat. Stejně tak jako to, jak je na tom Ostrava,“ konstatuje.