„Ostraváci už z nás jsou asi nešťastní, protože my jsme s nimi loni ve finále vyhráli všechny čtyři zápasy,“ culil se ve svém telefonátu z Ostravy manažer Jihostroje Zdeněk Scheichl a dodal, že v play off jeho tým zdolal Ostravu už popáté v řadě.

Snadné to ale budějovičtí volejbalisté v Ostravě neměli. „Řekl bych, že úvodní set byl vyrovnaný, koncovka ale vyšla domácím. My udělali pár zbytečných chyb a soupeři tím pomohli,“ připustil Zdeněk Scheichl, dle něhož ve druhém setu už rozjetí domácí měli vrch a vyhráli poměrně jednoznačně.

Jenže svěřenci trenéra Petra Broma se ani za stavu 0:2 pro Ostravu nesložili! „Možná, že náš soupeř s naší rezignací tak trošku počítal, jenže my bojovali dál, a to se nám vyplatilo,“ zářil manažer budějovického Jihostroje.

Hosté z jihu Čech získali pro sebe vyrovnaný třetí set a rázem se karty začaly obracet. „Také čtvrtý set přinesl velkou bitvu, v jejím konci jsme ale měli pevnější nervy,“ pochvaloval si Scheichl. „Taky jsme asi měli více štěstí,“ připustil, jedním dechem ale dodal, že v pátém zkráceném setu už hosté byli jasně lepší. „Celý set jsme vedli a z 11:9 navýšili skóre až na 15:10.“

Oporami vítězů dle Scheichla byli oba blokaři. „Zejména Standa Pochop hrál skvěle a po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem našeho mužstva,“ ocenil manažer

Série dnes pokračuje znovu v Ostravě druhým zápasem. „Jeli jsme sem s cílem jednou vyhrát a tento minicíl máme splněn. Vůbec se ale nebudeme zlobit, když uspějeme i v sobotu. Doma bychom totiž měli dva mečboly,“ spokojeně se usmíval Zdeněk Scheichl.